Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яке свято 24 травня та яка рослина має особливу силу цього дня

У п’ятницю, 24 травня, відзначається День слов’янської писемності і культури, Європейський день парків, Всесвітній день обізнаності про шизофренію, Всесвітній день відеоігор та День тіари.

Православна церква сьогодні вшановує пам’ять преподобного Симеона Дивногорця.

Яке сьогодні свято – 20 травня 2024 року

24 травня (6 червня за старим стилем) у церковному календарі – день пам’яті преподобного Симеона Дивногорця. Він народився у 521 році в Антіохії Сирійській після довгих молитв його матері, яка присягнула, що віддасть дитину на служіння Господу.

З дитинства Симеон відрізнявся стриманістю. Залишившись без батьків, святий оселився в обителі преподобного Іоанна Стовпника, де зійшов на стовп. За своє благочестиве життя отримав від Господа дар чудотворення, вмів передбачати майбутнє. Провівши на стовпі 68 років, преподобний Симеон помер у 596 році.

Який сьогодні, 24 травня, день в Україні

В Україні сьогодні відзначають День слов’янської писемності і культури. Свято було встановлене “враховуючи історичне та просвітницьке значення спадщини слов’янських первоучителів у здобутку національної культури…” згідно з указом президента від 17 вересня 2004 року.

Хто святкує день ангела 24 травня 2024 року

Іменини сьогодні відзначають Василь, Григорій, Іван, Микита, Семен, Степан, Теодор, Федір, Ян, Ксенія (Оксана).

Що не можна робити 24 травня 2024 року

Сьогодні не можна давати гроші в борг, адже їх ніколи не повернуть. Не варто садити огірки – хорошого врожаю з них не буде.

Не можна скаржитися, навіть найближчим людям не варто розповідати про свої проблеми. Також заборонено лихословити, лаятися, сваритися і бажати іншим людям зла.

Що можна робити сьогодні

Сьогодні можна помолитися святому Симеону про одужання і лікування важких хвороб. Загалом день вважається вдалим для будь-якого лікування і медогляду.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Наші предки вірили, що 24 травня шипшина має особливу силу. Здавна цей кущ вважався символом краси, кохання і молодості. Дівчата в цю дату вмивалися відваром з квіток шипшини, щоб шкіра була гладкою. Також цього дня варили чай з квіток шипшини і робили варення.

Народні прикмети на 24 травня 2024 року

  • Ясна і сонячна погода – літо буде врожайним.
  • Багато комарів – до засухи в літній період.
  • Йде дощ – восени буде багато грибів.
  • На небі багато птахів – до гарної погоди.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-24 05:34:46