Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яке сьогодні свято – 7 січня 2024 року: день ангела, прикмети та що не можна робити

У неділю, 7 січня, відзначається Міжнародний день програмістів та День прядки. Віряни сьогодні святкують Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана.

Яке сьогодні свято – 7 січня 2024 року

7 січня (20 січня за старим стилем) у церковному календарі – Собор Предтечі і Хрестителя Господнього Іоана. Свято завжди відзначається наступного дня після Хрещення Господнього.

Сьогодні віряни відвідують богослужіння в церкві та згадують одного з найшанованіших святих. Іоан Предтеча був тим, хто передбачив появу Спасителя в особі Ісуса, а пізніше провів обряд його хрещення. Разом із Сином Божим у річці тоді охрестилися всі, хто цього бажав.

Зараз дивляться

За свою відданість Христу та викриття гріховних зв’язків царя Ірода, Предтеча поплатився життям. Святого ув’язнили і відрубали йому голову.

Хто святкує день ангела 7 січня

День ангела 7 січня відзначають Афанасій, Василь, Іван та Ян.

Що не можна робити 7 січня 2024 року

Вважається, що сьогодні не можна приймати подарунки від чужих людей і незнайомців. Заборонено різати домашню худобу чи птицю, конфліктувати та виконувати важку фізичну роботу.

Однак не варто лінуватися, оскільки весь рік можна провести у злиднях та голоді. Також не можна сумувати та думати про погане, інакше можна проплакати цілий рік.

Що можна робити сьогодні

Сьогодні віряни зазвичай відвідують ранкову церковну службу. Після богослужіння заведено снідати, а залишки і крихти зі столу віддавати худобі.

Господині цього дня займалися рукоділлям і шиттям, однак в неділю краще утриматися від цього заняття. Від Собору Іоана Хрестителя починався період гулянь і весіль.

Також наші предки вірили, що вранці 7 січня потрібно натщесерце випити склянку освяченої води, оскільки вона допомагає позбутися хвороб.

Народні прикмети на 7 січня 2024

  • Похмура та снігова погода – до щедрого врожаю.
  • Ясна погода – до посушливого літа.
  • Над водою туман – буде хороший урожай хліба.
  • Сніг та хуртовина 7 січня – снігова погода буде до Масляної.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-07 05:34:19