Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Яка мета рейду на Курську область та чому прорив став несподіванкою для Путіна

Ранок 6 серпня на Курщині почався з того, що невідомі люди на бронетехніці з тактичним знаком – білим трикутником – в’їжджають на територію РФ. Невже це сили оборони України та чи стане цей наступ переломним у війні з Росією – читайте далі у матеріалі.

– Міністерство оборони РФ заявляло, що якісь підрозділи зі складом до 300 особового складу намагалися прорвати кордон у Курській області. Отже, будемо називати їх умовно 300 спартанців, – каже воєнний експерт Олександр Коваленко.

Керівництво України ситуацію не коментує. Але техніка, розпізнавальні стрічки, зухвалість операції та й навіть промовисте мовчання Генштабу… Все говорить, про те, що 300 спартанців це – українська армія. Перша армія після Другої світової, що зайшла в Росію.

– Росіяни хочуть щось з нами вибудовувати нову гру. Вони хочуть з нами зіграти в шахи. Ми наразі шахову дошку перевернули, – каже воєнний експерт Дмитро Жмайло. 

Зараз дивляться

Реакція РФ на наступ на Курщині

Для Генштабу РФ наш наступ на Курщину став повною несподіванкою, каже воєнний експерт Олександр Мусієнко. Адже там вірили у вкинуту українськими спецслужбами дезінформацію, що наші війська концентруються на Сумщині.

–  Я думаю, що це свідчить про майстерність цієї операції. Чому? Тому що можна було прикрити перекидання військ на Сумщину. В Росії думали, що ці війська їдуть захищати Сумщину від можливого наступу Росії, а не готувати якісь дії, – каже він.

А ще, можливо, Путін відчував свої кордони в безпеці, адже мав закулісні гарантії, що Україна не вторгнеться, припускає наш експерт.

– Росіяни, чомусь, це питання геополітики – були впевнені на мою думку, що Україна не перейде державний кордон. Що ми не будемо починати наземну операцію на території РФ. Про це можливо були якісь непублічні домовленості, – говорить експерт Дмитро Жмайло.

Більше, ніж за добу після початку операції переляканий кремлівський диктатор Володимир Путін вирішив таки розказати росіянам про події на Курщині.

– Я бачив обличчя Путіна під час засідання радбезу, яке відбувалось у них, він був розгублений і схвильований, це очевидно, – зауважує Мусієнко.

Розгублено виглядав на Радбезі і начальник Генштабу Валерій Герасимов, якого напередодні військкори РФ просто рознесли в пух і прах.

Та поки Герасимов мужньо роздавав обіцянки, невідомі війська з синіми розпізнавальними стрічками та українськими прапорами розвивали успіх. За даними The Telegraph, вони менше ніж за дві доби захопили 350 кв. км Курщини. І це – повний провал РФ, каже Олександр Коваленко:

– Це недолік загальної групи військ в Курській, командування самого генерала Лапіна – це тільки недолік російських спецслужб розвідки, контррозвідки і так далі і таке інше. Тобто тотальний провал…

Жителі звільнених територій, побоюючись бомбардувань своїми ж, почали бігти подалі від війни.

Яка мета рейду на Курщину

Перше і найпростіше. Рейд на Курщину – це знищення російських резервів.

– Будь-яка знищена техніка чи хтось взятий полон і так далі – це все одно той, кого треба замінити, чи те, що треба замінити. Це потребує ресурсу, який поїде не на Схід, на Донбас, а поїде в Курську область, – каже воєнний експерт Олександр Мусієнко.

Друге – росіянам доведеться терміново кинути підкріплення з найближчих регіонів Брянщини та Бєлгородщини. Тож, ослабити ці свої напрямки.

– Група військ Брянськ – це також десь 10 тис. особового складу. Там нема багато чого перекидати. А якщо будуть, то що це означає? Що група військ Брянськ стає ще слабшою аніж група військ Курськ. Ми натяк всі дуже добре розуміємо, – каже воєнний експерт Олександр Коваленко.

Перекидання військ з Бєлгородщини може поставити хрест на харківській операції ворога. І хоча в тій групі у 5 разів більше вояк, ніж на Брянщині…

– Вони проводять вже третій місяць наступальну операцію на Харківщині і як вперлися лобом ще з травня в село Глибоке та Вовчанськ на глибину 6-8 км кордону, так вони там і знаходяться, – додає Коваленко.

Чи знімуть росіяни війська зі східного та південного напрямків, велике питання. Адже резервів в них майже немає.

– Є вже така попередня інформація, що з району Нью-Йорку уже не вводять резерви на сході, їх мали задіювати, а їх а їх притримали. Тобто уже думають, що ну роздумують над ситуацією, як реагувати в Курській області, – каже Мусієнко.

Третя цікава деталь. Варто звернути увагу на об’єкт у Суджі, а саме на газоперекачувальну станцію Газпрому. Це єдина робоча точка входу російського газу до Європи. Тепер цей об’єкт під контролем людей з українським прапором.

Такий трофей не лише прикриває наших бійців від бомбардувань противника, а може стати ще й неабияким козирем у майбутньому.

– Це те, що цю станцію дійсно можна буде на щось виміняти як варіант, – зауважує Коваленко.


Ще одна можлива ціль операції у глибокому тилу росіян – більш вигідна позиція України в майбутніх перемовинах. Складно диктувати умови, коли в тебе вже не Курська область, а по суті Суджанська народна республіка.

– Треба тиснути на Росію, в тому числі на полі бою і от зараз це теж прояв тиску для того, щоб на майбутніх можливих перемовинах форумі Миру, який має відбутися, забезпечувати саме собі сильну позицію безпосередньо на полі бою, – говорить Олександр Мусієнко.

Та багато залежатиме від реакції Кремля. Перекидатиме він війська з українського фронту чи підніме всі можливі зв’язки, щоб вплинути на лідерів західного світу.

– Щоб вони тиснули на Київ, щоб Україна відповідно пішла на якийсь поступки і припинила операції, – говорить експерт Дмитро Жмайло.

Єдність партнерів України після початку подій в Курській області, зберігається. Європа та США дали зелене світло на ведення дій на території ерефії. А от наш Генштаб ці події поки не коментує.

А поки звільнена від влади путіна територія стає все більшою. Та й взагалі – краї ці – суто українські. Історично належать до Східної Слобожанщини. А прикордонна Суджа навіть була 100 років тому столицею радянської України. Тож, по суті, ми просто повертаємо своє.

Війна в Україні, Курськ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-08-12 21:10:08