Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

Намагаюся кожен день проходити десять тисяч кроків: розмова з ніжинським лікарем

Вірусні захворювання, ускладнення після хвороби та їх лікування.

Як захистися від вірусів, як поводити себе під час хвороби, аби не було ускладнень? Чи допомагає народний метод – часник з оксолінкою?

Про все це MYNIZHYN.com поговорив отоларингологом Ніжинської міської лікарні Віталієм Чайкою.

– Нещодавно ЗМІ птисали про те, що у Ніжині та на Чернігвщині загалом, зросла захворюваність на COVID-19 та на ГРВІ. Як кажуть в народі, не такий вже й страшний грип, як його наслідки. Хотілося б дізнатися, чи почастішали зараз звернення саме до вас, як до фахівця, щодо ускладнень після вірусних захворювань?

(Нагадаємо, у серпні ми писали про те, що у Ніжині зростає захворюваність на COVID-19: ніжинців закликають не забувати про масковий режим. Сьогодні на Чернігівщині фіксують незначне зростання захворюваності на COVID-19 – Авт)

– Можу зазначити, що до нас звертаються хворі цілий рік. Але все це відбувається, скажімо так, хвилеподібно. Тобто пройшла вірусна інфекція, епідемія – звертаються люди з ускладненнями. Найпоширеніша патологія – ураження слухового нерва, тобто нейросенсорна втрата слуху. Звертаються як дорослі, так і діти. Причому в попередні рокі з ураженням слухового нерва до нас зверталися переважно дорослі люди, а зараз великий відсоток складають діти. Причина – ускладення через вірусні хвороби.

– Досить часто людина наче й перехворіла і пішла на одужання, але організм слабкий і можуть бути гайморити, синусити, отити – як ускладнення після ГРВІ. Як поводити себе людям під час хвороби, аби не було ускладнень? Чи є якісь поради з цього приводу – чи можна вберегтися від цього?

– Будь-яка вірусна інфекція, якщо не ускладнена і з легким перебігом захворювання, її потрібно перенести вдома, як кажуть в народі «не на ногах переходити грип». Фізичне навантаження під час вірусної інфекції несе за собою проблеми: ті ж самі ускладнення про як ми і говоримо. При легкому перебігу вірусної хвороби, варто зв’язуватися зі своїм сімейним лікарем і проконсультувавшись з ним – починати лікування. Не варто з вірусом іти в поліклініку, аби не переносити її самому «на ногах», а також не розносити вірус у побуті.

– Якщо повернемося до ускладнень після хвороби. Приміром людина й так прийняла дозу ліків, пила антибіотики і тут гайморит або синусит – то як бути тут – знову антибіотики чи варто якісь прогрівання, промивання носа та фізпроцедури? 

– По-перше, вірусні захворювання не піддаються лікуванню антибіотиками. Адже ми лікуємо антибіотиками ускладнення, коли є показання і приєднується бактеріальна інфекція. Приміром, виник отит після хвороби – це ускладнення. Причому лікування антибіотиками я призначаю за показаннями. Але це не препарати першої лінії для лікування саме вірусних хвороб.

– А от коли епідемія, то не всі ж люди хворіють, хтось зразу «зляже», а хтось пару разів чхнув і все. Чи допомагає та ж сама оксолінова мазь у носі, поїдання часнику, носіння масок і т. п? Якщо говорити про прості методи захисту.

– Немає чудо-крапель або чудо – таблеток (Посміхається – авт.) Кожен організм досить індивідуальний. Хтось може не захворіти на цей вірус, бо вже раніше хворів і має в організмі антитіла. Також все залежить від імунної системи та відсутності різних хронічних хвороб.  В групі ризику завжди люди із хронічними хворобами.

– У народі часто можна почути думку, що то нас травлять із повітря, спеціально запускають якісь віруси або ж і наслідки війни також дають про себе знати, через забруднену екологію – тому ми й хворіємо частіше. Що б ви сказали з цього приводу – чи справді це так?

– Як варіант – ми ще після епідемії ковіду не оговталися. Це ж теж був сильний стрес для організму. Тепер – війна. Під час війни люди взагалі живуть у стані постійного, хронічного  стресу.  А організму треба відновлюватися. Тобто перша складова – це емоційний стан. Загальний екологічний фактор також відіграє немаловажливу роль у захисті нашого організму від хвороб.

– А які у вас, як у лікаря, є свої методи підтримувати здоров’я, захисту від вірусних хвороб?

– Ми те, що ми їмо. Це перше. Зараз харчуватися так, як нам радять, звісно важко, але хоч трохи треба намагатися вживати їжу, де менше канцерогенів.

– а як ще ви захищаєте свій організм від вірусних хвороб? Адже всі ми живі люди і до вас приходить багато хворих людей.

– Особисто я люблю піші прогулянки, причому круглий рік, не залежно від пори року. Намагаюся кожен день проходити мінімум 10 тисяч кроків. Люблю гуляти зі своїм собакою. А чудо – крапель або чудо-ліків їх просто не існує.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Раніше ми писали: На Ніжинщині зафіксували понад 150 випадків захворювання на Covid-19 за тиждень

Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-09-10 16:06:29