Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Партнери виділили кошти на закупівлю енергообладнання потужністю 170 МВт – Шмигаль

Фото: Pixabay

У рамках діяльності Фонду підтримки енергетики міжнародні партнери України профінансували закупівлю обладнання розподіленої генерації потужністю 170 МВт.

Про це на прес-конференції у Києві у вівторок повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

– Потрібно сказати, що ми маємо підтримку від партнерів, і вони за рахунок Фонду підтримки енергетики, де акумулювали вже €560 млн, профінансували закупівлю обладнання розподіленої генерації потужністю 170 МВт, – сказав він.

Зараз дивляться

Крім того, прем’єр додав, що кількість когенераційних установок, які є в українських підприємств, дорівнює 169, з них 83 уже введені в експлуатацію.

– Плюс партнери підтвердили постачання ще 291 установки та 101 блочно-модульної котельні. Це наш резерв стійкості у генерації електроенергії та тепла, – сказав прем’єр.

Зокрема він зазначив, що невідкладна потреба в об’єктах генерації ще велика, хоча їхня кількість “вже не вимірюється в десятках тисяч, як минулого року”.

– Загальна невідкладна потреба у генераторах великої потужності становить приблизно 1800 штук, також нам ще потрібно 569 когенераційних установок, – пояснив глава уряду, додавши, що постійно ведеться робота над отриманням необхідного обладнання та робиться усе, щоб пройти зимовий період упевнено.

На Харківщині РФ фактично знищила ТЕЦ

До того ж Шмигаль розповів, що особливо Кабмін зосередився на Харкові та Харківській області, “оскільки росіяни фактично знищили ТЕЦ, які там були”.

– Завозимо туди невеликі мобільні котельні потужністю 1 МВт, які встановлює місцева влада. Був на таких об’єктах. Аналогічний підхід в інших містах також застосовується, – описав ситуацію прем’єр.

Він додав, що 80% шкіл та 100% лікарень мають генератори. Зокрема, у медустановах, за його словами, встановлено 12 тис. генераторів, а загалом в Україні вже встановлено та працюють 16,5 тис. потужних генераторів.

Шмигаль також зазначив, що партнери передали для відновлення об’єктів генерації багато обладнання зі старих ТЕС та ГЕС інших країн, що активно використовується на українських об’єктах.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше у ЦПД озвучили оптимістичний та песимістичний сценарії щодо відключень світла взимку.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-10 15:57:41