Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Чим підживити смородину восени, щоб отримати гарний урожай ягід у наступному сезоні


Восени всі рослини готуються до зимового відпочинку та потребують якісного підживлення. Своєчасне внесення добрив допоможе кущам смородини зміцнити кореневу систему та запастися корисними речовинами. Це забезпечить високий урожай у наступному сезоні.

Які правила удобрення смородини восени. Чим та коли саме підживлювати кущі — читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Коли проводити осіннє підживлення смородини

Перше підживлення смородини проводиться на початку сезону, коли смородина тільки розкриває зелені бруньки. Тоді вносяться азотні або комплексні добрива.

Зараз дивляться

Восени також дуже важливо підживлювати кущі, оскільки рослини готуються до зими і їм необхідно запастися поживними речовинами.

Цей період дуже важливий для догляду за рослиною, тому його не варто пропускати. Якщо перед настанням холодів добре подбати про свій сад, то наступного сезону можна отримати рясний урожай.

Кліматичні та погодні умови в різних областях України відрізняються, тому точні строки внесення добрив визначити складно. Досвідчені садівники радять прив’язувати терміни осіннього підживлення до поведінки інших садових рослин. Наприклад, добрива для підживлення смородини восени можна починати вносити відразу після завершення плодоношення садових дерев.

Зазвичай цей період припадає на середину вересня, орієнтовно з 15 до 20 число. Але продовжити його можна до кінця жовтня.

Розказуємо, чим підживити смородину восени, щоб кущі рясно родили, а ягоди були смачними та соковитими.

Чим підживити смородину восени

Осіннє підживлення смородини можна проводити мінеральними або органічними добривами.

Підживлення смородини восени мінеральними добривами

Підживити смородину восени можна готовими мінеральними добривами на основі фосфору й калію.

  • Фосфорні добрива допомагають рослинам розвинути та наростити кореневу систему. Що надзвичайно важливо в осінній період.

Поширеним фосфорним препаратом є суперфосфат. Можна використовувати як простий суперфосфат (20% фосфору), так і подвійний (49% фосфору). Але фахівці рядять восени надавати перевагу все ж подвійним суперфосфатам, оскільки в ньому менше баласту, а потрібний ефект можна досягти, навіть, за невеликими дозами.

  • Калійні добрива підвищують імунітет та стійкість рослин до настання низьких температур.
  1. Для підживлення краще використовувати сірчанокислий калій (сульфат калію). У складі цього препарату немає шкідливого хлору.
  2. Ефективною буде й калімагнезія, адже в ній присутній корисний магній. Він здатен захистити рослини від розвитку міжжилкового хлорозу.
  • Комбіновані хімікати також будь ефективними для підживлення смородини восени. Наприклад, можна використовувати такі добрива, як – чистий лист універсальне, чистий лист осіннє універсальне, агроном профі для плодових та ягідних.

Фахівці не радять восени підживлювати рослини азотовмісними препаратами. Оскільки азот необхідний для нарощування зеленої маси. Він провокує утворення пагонів й листя. А перед настанням зими це не потрібно, тому від нього бажано відмовитися.

Підживлення смородини восени органічними препаратами

Органічні добрива містять багато корисних речовин, які підготують смородину до наступного сезону та допоможуть кущам добре перезимувати. Підживити рослини можна використовуючи:

  • компост — внесення цього добрива є одним із найкращих способів підживлення кущів смородини пізньої осені (у листопаді).

Компост або перегній необхідно розсипати навколо куща на відстані до 20 см від пристовбурних кіл. Потім загорнути добриво в ґрунт на глибину приблизно 10-15 см.

  • зелені добрива також здатні підвищити стійкість кущів смородини до холодів.

Для цього використовують сидерати. Наприклад, навколо кущів можна висіяти люцерну, яка збагатить ґрунт азотом.

  • лушпиння від картоплі також дає гарні поживні речовини для смородини. Їх можна закопувати під кущем, тоді наступного року будуть гарні, здорові, рясні ягоди.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Використовуючи прості правила удобрення смородини восени, можна наступного сезону отримати вдвічі більший урожай смачних ягід.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-10 16:58:20