Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що це та як обрати рід військ

Фото: Факти ICTV

На сьогодні українська держава потребує додаткового залучення резервів на військову службу, а в країні триває мобілізація.

Тому з боку держави пропонуються певні переваги в разі добровільної мобілізації особи до українського війська.

Що таке добровільна мобілізація, як людині добровільно мобілізуватися та чи можна вибрати рід військ, в якому людина хоче служити – Фактам ICTV пояснив Володимир Романчук, юрист LCF Law Group, кандидат у члени Асоціації правників України, молодший лейтенант запасу.

Зараз дивляться

Що таке добровільна мобілізація

Добровільна мобілізація – це долучення до війська не через підписання контракту зі Збройними силами України, і не внаслідок отримання виклику до військомату із направленням на відправку до військової частини, а самостійна явка до ТЦК та СП із наявним бажанням проходити військову службу в армії, пояснює юрист.

Романчук додає, що добровільна мобілізація має певні переваги, оскільки громадянин, який добровільно проявляє бажання служити у Збройних силах, отримує на регіональному рівні певну виплату, таку, яка мала б, у разі потреби, забезпечити свою родину або дообладнати себе як бійця до того, як отримає першу заробітну платню.

– А також така особа отримує двомісячне відтермінування до безпосереднього відбуття у частину, аби вона могла, так би мовити, всі свої справи вирішити, які потрібно, – пояснює він.

Добровільна мобілізація: як обрати рід військ

Експерт зазначає, що можливість добровільного вибору роду військ чи спеціальності має деякі нюанси.

– Це чудово, що ми людині, яка механік за освітою, не пропонуємо йти в кухарі, а даємо можливість самостійно обрати собі фах механіка, долучитися до ремонтного батальйону або стати механіком-водієм. Проте громадяни мають розуміти, що, якщо вони хочуть стати пілотами, але вони не вчилися в відповідному вищому військовому навчальному закладі, то пілотами вони не стануть, – каже Романчук.

Тому, продовжує юрист, громадянин може звернутися до рекрутингового центру того чи іншого підрозділу, або ж до рекрутингового центру Збройних Сил у цілому, щоб отримати інформацію про наявні посади. Там будуть запропоновані, зокрема, посади відповідно до його віку, фаху, стану здоров’я та інших важливих показників.

– Я знаю, що береться до уваги все, починаючи від знання мови, закінчуючи якимись особливостями його освіти, – додає Романчук.

Разом з тим, це все відбувається в “адекватних межах”. Тому людина, яка не знає іноземної мови, військовим перекладачем навряд чи стане, як сильно б вона цього не хотіла.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-09 00:35:37