Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як пасинкувати перець в домашніх умовах: інструкція

Наразі триває сезон робіт на городі і саме вкладені час та зусилля, а також знання допомагають зібрати гарний врожай. Господарям радять не ігнорувати певні дії, як-от, підживлення, обробки від хвороб та шкідників та пасинкування. Останню процедуру рекомендують проводити і щодо перця. Коли та як правильно здійснювати маніпуляцію – читайте поради нашого постійного експерта з рослин Олексія Колесника у матеріалі Фактів ICTV.

Пасинкування перцю: що це за процедура

Видалення бічних пагонів на городній культурі проводять для оптимальних термінів дозрівання врожаю. Це і називається пасинкуванням перців. Така маніпуляція дає чимало переваг:

  • збільшується кількість зав’язей;
  • плоди виростають великими;
  • урожай дозріває швидше;
  • кущі краще освітлюються та провітрюються.

– Пасинкування перцю – це видалення бічних пагонів, що призводить до спрямування сил на формування основного стебла, збільшення розмірів та якості плодів, – розповідає наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Однак не дивлячись на низку позитивних моментів, які дає процедура, вона потрібна не завжди. Так, наприклад, якщо у відкритому ґрунті на твоїй розсаді менше ніж 10 зав’язей, а самі перці невеличкі — пасинкування проводити не рекомендується.

Зараз дивляться

Інша справа, якщо на перцях багато відгалуджень, вони великі й розростаються в усі боки. Тоді є ймовірність того, що вони зрітимуть так довго, що на дворі вже настане прохолодна погода. Саме пасинкування запускає механізм дозрівання плодів, що у цьому випадку якраз і треба.

Коли пасинкувати перець у домашніх умовах

Терміни пасинкування перцю є досить індивідуальним моментом, який залежить від стадії розвитку рослини. Так, Олексій Колесник говорить, що відповідну процедуру варто проводити, коли з’являться бічні пагони, а висота городньої культури досягне висоти 30 см.

– Найкраще проводити пасинкування одразу, коли з’являться бічні пагони, а рослина матиме висоти 30 см, – зауважує наш постійний експерт з рослин.

Справа у тому, що до досягнення таких розмірі перець лише набирає сили та енергію для плодоношення.

Оптимальний час для пасинкування — червень. Однак пам’ятаємо про важливу зазначену вище умову – висоту розсади, оскільки вона й є найголовнішим орієнтиром.

Як пасинкувати перець

Процедура пасинкування перцю починається з підготовки відповідного інструментарію – гострого секатору.

Далі варто дотримуватися певної схеми обрізки. Зазвичай на кущі перцю виділяються два-три головні пагони, на яких формується врожай. Усі нижні пасинки до першої розвилки потрібно прибрати, тому що вони й уповільнюють розвиток скелетних гілок.

– Використовуючи гострий секатор видаліть всі пагони, окрім першої від землі розвилки, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Крім того, зрізи варто робити в один рівень зі стеблом, не залишаючи пеньочків, щоб запобігти процесам гниття, також з цією ж ціллю можна провести обробку фунгіцидом після початку процедури.

Пасинки слід обрізати разом із нижнім листям, зокрема діяти потрібно дуже обережно, намагаючись не пошкодити основне стебло.

Фото: Depositphotos

Не варто чекати, поки на нижніх пасинках утворяться бутони. Видаляти в першу чергу необхідно ті з них, що ростуть всередину, несформовані, маленькі та слабкі. Чим раніше прибрати зайві пагони, тим краще для рослини.

Після цього важливо уважно оглянути скелетні гілки. Якщо на них є пагони, на яких не сформувалися зав’язі, їх також варто обрізати. Такі пасинки лише забирають сили рослини та загущують кущ.

Після пасинкування мають лишитися два-п’ять пагонів для росту перців. Не можна проводити пасинкування на кущах, які вражені хворобами чи є занадто слабкими.

Головні помилки городників під час пасинкування перця

Як правило городники ігнорують час доби для проведення процедури, а це негативно впливає на результат. Так, наприклад, якщо пасинкувати перець вдень, то є ризик того, що зрізані частини рослини можуть обгоріти.

Отже, пам’ятайте, що маніпуляцію з пасинкування перців найкраще проводити ввечері, після заходу сонця та поливу розсади.

До того ж, часто городники обирають неякісний інструментарій, або не обробляють його антисептичними засобами перед процедурою. А це у свою чергу є небезпечним моментом, оскільки може призвести до зараження рослини якоюсь хворобою.

– Частою помилкою під час проведення пасинкування – є використання неякісного та не стерильного секатора або ножа, це може призвести до зараження або травмування рослини, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Зазвичай городники не знають про ще один важливий момент – полив.

– Також після пасинкування рослини, у вечірні години необхідно поливати, що допоможе зменшити стрес, – додає Олексій Колесник.

Коли не можна пасинкувати перець

Пасинкування може лише нашкодити, якщо на вулиці стоїть спека, а дощу давно не було. Це обумовлено тим, що у таку погоду кущ за допомогою бічних пагонів і листя створює собі тінь самостійно, а це допомагає втримати вологу у ґрунті. Якщо ж прибрати їх – то природній процес порятунки від палючих променів буде втрачено.

Коли городня культура хворіє, то пасинкування також може лише нашкодити, оскільки є додатковим стресом для рослини та лише ослабить її. А це у свою чергу може призвести навіть до загибелі городньої культури.

Якщо рослини посаджені далеко одна від одної, то пасинкування їм не потрібне. Перці добре ростуть лише по сусідству один з одним, самотнє існування для них — великий стрес.

Не можна проводити пасинкування, якщо перець не доріс і до 20 см.

До того ж, якщо ви не впевнені у своїх силах та не знаєте, чи зможете якісно провести процедуру – то від цієї справи краще відмовитися або вдатися до маніпуляції лише стосовно кількох рослинах. Це буде своєрідним тренуванням.

До речі, пасинкувати треба не лише перець, а й інші городні культури, наприклад, огірки. Факти ICTV раніше писали, як правильно пасинкувати цей овоч у відкритому ґрунті та коли це потрібно робити.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-07-13 08:21:07