Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Хто має право вручати повістку: перелік осіб

В Україні триває загальна мобілізація. Тобто чоловікам призовного віку (від 18 до 60 років) приходять повістки.

Факти ICTV дізнавалися, хто має право вручати повістки та як це має відбуватися.

Хто має право вручати повістки?

Вручити повістку можуть:

Зараз дивляться

  • співробітники територіального центру комплектування та соціальної підтримки;
  • представники органів місцевого самоврядування та органів внутрішніх справ;
  • керівники підприємств, установ, організацій, а також заклади освіти.

У новому законі чітко вказано, що всі громадяни під час мобілізації, вік яких знаходиться в межах 18-60 років, повинні носити з собою військово-обліковий документ та пред’являти його за вимогою представників ТЦК або поліції.

Зверніть увагу, що керівники підприємств, установ, організацій, а також заклади освіти не мають право самостійно виписувати повістки, вони можуть лише вручити документ після відповідного розпорядження про необхідність конкретних військовозобов’язаних з’явитися за викликом до військкомату від ТЦК та СП.

Процедура вручення повістки 2024

Як таких конкретних правил вручення повісток в Україні дуже мало. Наприклад, законодавством України не визначено конкретного місця, де саме працівники військкоматів мають вручати документ.

– Як то кажуть, що не заборонено законом, те дозволено. Тому уповноважені особи можуть робити це в будь-якому місці: в парку, на роботі, біля метро тощо. Вони будуть в цьому праві, оскільки законом це не заборонено, – зазначає адвокат та юрист Ario Law Firm Надія Грищенко.

11 квітня 2024 року Верховною Радою ухвалений новий закон, що стосується мобілізації.

Згідно зі ст. 27 закону Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію повістка визнається доставленою, навіть якщо особиста передача не відбулася. У випадку відсутності військовозобов’язаної особи за місцем проживання, співробітники територіального центру комплектування або інші відповідні установи фіксують факт неможливості вручення повістки, і відмічена дата розглядається як час вручення повістки військовозобов’язаному.

Якщо ви офіційно зареєстровані у Вінниці, але фактично проживаєте в Києві і не інформували про це місцевий військовий комісаріат, повістку можна надіслати на вашу зареєстровану адресу у Вінниці. Навіть якщо ви особисто не отримаєте це повідомлення, воно все одно буде вважатися доставленим.

Перевірка документів буде фіксуватися за допомогою відео. Якщо  людина відмовляється від отримання повістки, це також може фіксуватися за допомогою відео.

На що звернути увагу під час вручення повістки?

Повістка є виключно письмовим документом, який виписується на ім’я конкретної особи. Крім того, документ обов’язково має містити:

  • номер повістки;
  • найменування посади керівника територіального центру комплектування та соціальної підтримки, його підпис, ініціали та мокру печатку;
  • дату вручення;
  • адресу військкомату;
  • час, у який потрібно прибути.

У момент вручення документа уважно ознайомтеся з ним. Якщо повістку дозаповнювали при вас, в документі вказані некоректні дані, повістку вам вручає не уповноважена особа чи документ без печатки/підпису уповноваженої особи, ви маєте повне право відмовитись від отримання! Але тепер відмова буде фіксуватися на відео.

Варто зазначити, що вручення повістки не означає, що особу відразу відправляють на фронт. Це насамперед робиться для уточнення військово-облікових даних чи проходження медкомісії.

Війна в Україні, Мобілізація

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 18:27:03