Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

ХАМАС використовував лікарню в Газі як командний центр – розвідка США

Американські розвідувальні агентства вважають, що ХАМАС та інші палестинські угруповання, що воюють проти Ізраїлю, використовували лікарню Аль-Шіфа в Газі для управління військами й утримання деяких заручників.

Про це пише американська газета The New York Times із посиланням на нові дані американської розвідки, розсекречені у вівторок.

У листопаді лікарня стала центром масштабних зусиль Армії оборони Ізраїлю зі встановлення контролю над об’єктом, і ця операція зазнала ретельного міжнародного аналізу і критики.

Зараз дивляться

Ізраїльські чиновники заявили, що ХАМАС побудував під лікарнею величезний комплекс, що робить її законною військовою метою. Але критики заявили, що військова операція фактично відрізала і закрила найважливішу частину медичної мережі Гази, при цьому доказів того, що ХАМАС використовував лікарню як командний пункт, практично не було.

У вівторок високопоставлений представник розвідки США заявив, що американський уряд, як і раніше, вважає, що ХАМАС використовував лікарняний комплекс і розташовані під ним об’єкти для здійснення командно-контрольної діяльності, зберігання зброї та утримання “принаймні кількох заручників”.

Американські спецслужби отримали інформацію про те, що бойовики ХАМАС евакуювалися з комплексу за кілька днів до кількаденної операції, знищивши при цьому документи та електроніку, сказав високопоставлений представник розвідки.

Після операції ізраїльські військові провели репортерів у шахту комплексу, що веде до мережі тунелів. Пізніше військові показали тунелі під лікарнею.

Представники Білого дому в той час підтримали ізраїльську оцінку.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

– У нас є інформація, яка підтверджує, що ХАМАС використовує саме цю лікарню як командно-контрольний пункт, – заявив 14 листопада Джон Кірбі, представник Ради національної безпеки при Білому домі.

Протягом кількох тижнів після операції новинні організації продовжували порушувати питання про присутність ХАМАС у лікарні. А медичні та гуманітарні організації критикували ізраїльську операцію. Гуманітарна група під керівництвом Всесвітньої організації охорони здоров’я, яка відвідала Аль-Шифу відразу після штурму лікарні ізраїльськими військами, назвала її “зоною смерті”.

Однак американська розвідка, як і раніше, вважає, що лікарню використовував ХАМАС. За словами офіційних осіб, нові дані є найактуальнішою американською оцінкою.

Згідно з даними розвідки, комплекс використовували як ХАМАС, так і Палестинський ісламський джихад для командування силами, що борються проти Ізраїлю.

Хоча шпигунські агентства не надали жодних візуальних доказів, американський чиновник заявив, що вони впевнені у своїй оцінці, оскільки вона ґрунтується на інформації, зібраній Ізраїлем, і на даних власної американської розвідки, зібраних незалежно.

Дехто сподівався, що операція із захоплення лікарні приведе до порятунку деяких заручників, захоплених палестинськими бойовиками під час їхнього нападу на Ізраїль 7 жовтня. Заручників не було врятовано, але ізраїльська влада виявила тіла двох заручників у комплексі або поруч із ним, повідомили офіційні особи.

У новій оцінці американської розвідки йдеться, що ізраїльська оцінка була принаймні частково правильною, що деякі заручники перебували в комплексі або під ним. Але ці заручники, мабуть, були переміщені в міру евакуації ХАМАС.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-03 18:02:37