Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Виділення Україні €50 млрд під загрозою через бюджетні суперечки в ЄС – FT

Суперечки всередині ЄС щодо бюджету ставлять під загрозу надання Україні €50 млрд в рамках чотирирічної програми, яку мають ухвалити на саміті 14-15 грудня.

Про це пише Financial Times із посиланням на європейських посадовців, які беруть участь в обговоренні бюджету.

За їхніми словами, досягненню компромісу перешкоджає перемога ультраправої партії на виборах у Нідерландах, а також нещодавнє рішення німецького суду, що обмежує державні запозичення, тому укласти бюджетну угоду буде “дуже, дуже складно”.

Зараз дивляться

– Вкрай важливо, щоб підтримка України продовжувалася і щоб ми, європейці, відігравали свою роль, – заявив в інтерв’ю FT прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо.

Така невизначеність щодо пакетів підтримки з боку США та Європи ставить під загрозу макрофінансову стабільність України, оскільки ці €50 млрд мали забезпечити платоспроможність Києва до 2027 року.

– Фінансування України з боку Брюсселя стало політичним футбольним м’ячем у ширших дебатах щодо бюджетних пріоритетів ЄС через рішення Єврокомісії об’єднати підтримку Києва в одній пропозиції з іншими запитами на фінансування для поповнення бюджету на 2021-2027 роки, – зауважують у Financial Time.

€50 млрд для України, які складаються з €17 млрд грантів і €33 млрд кредитів, були об’єднані із запитами на €15 млрд нових грошей на міграцію, €10 млрд на інвестиції у “стратегічні технології” і майже €19 млрд на виплату відсотків за спільними запозиченнями ЄС.

Єврочиновники кажуть, що переговори щодо бюджету завжди були складними, але компроміс все ще можливий. Очікується, що переглянутий пакет буде запропонований до саміту.

– Я думаю, що приреченість і похмурість навколо цього питання значно перебільшені. Ми не дозволимо Україні пережити суверенний дефолт, – сказав один із них.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

У червні Єврокомісія запропонувала створити спеціальний Фонд з бюджетом до €50 млрд. Кошти з нього хочуть спрямувати на підтримку відновлення, реконструкції та модернізації України протягом 2024-2027 років. 17 жовтня ця ініціатива знайшла підтримку в Європарламенті.

Джерело: Financial Times

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-04 11:54:29