Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вербував засуджених для прориву ДРГ до Харкова: СБУ викрила агента ФСБ

Контррозвідка СБУ зірвала нову спробу ФСБ сформувати власну агентурну мережу на Харківщині, яка мала сприяти прориву диверсійно-розвідувальних груп ворога для захоплення стратегічних об’єктів регіону.

Як пише СБУ, для виконання цього завдання окупанти залучили свого агента – в’язня з місцевої виправної колонії, який невдовзі мав вийти на волю.

Зазначається, що за вказівкою ФСБ фігурант вербував інших засуджених, у яких також закінчувався термін покарання.

Зараз дивляться

– Після виходу з тюрми вони мали роз’їхатись по Харкову та прикордонних селищах регіону і встановлювати геолокації українських блокпостів та укріпрайонів. Також агресор сподівався отримати від своєї агентури точні координати ключових об’єктів життєзабезпечення з актуальним “звітом” про систему їх охорони, – йдеться у повідомленні СБУ.

Спроба ФСБ сформувати ДРГ на Харківщині

Розвіддані потрібні були окупантам для підготовки диверсійних рейдів у прифронтові райони області в “обхід” оборонних ліній українських військ. Проте Служба безпеки зірвала плани ворога та викрила агента.

Встановлено, що ув’язнений був завербований ФСБ, коли з 2012 року відбував “строк” на тимчасово окупованій частині території Луганщини.

До початку повномасштабного вторгнення РФ його перевели до виправної колонії на Харківщині як мешканця підконтрольної території України.

– Перед “етапуванням” він отримав інструкції від російської спецслужби щодо проведення розвідувально-підривної діяльності.Ще в тюрмі він мав сформувати власну агентурну групу, а після виходу на волю – дистанційно зв’язатись зі своїм куратором із ФСБ для уточнення завдань і термінів їх виконання, – пише СБУ.

Наразі слідчі СБУ повідомили російському агенту-в’язню про підозру за ч. 1 ст. 111 КК України (державна зрада).

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 11:35:17