Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Вальпургієва ніч 2024: дата, історія та що потрібно робити

Вальпургієва ніч у багатьох європейських народів вважається небезпечним періодом розгулу нечисті. Коли Вальпургієва ніч 2024 і які традиції та обряди з нею пов’язані, читайте в матеріалі.

Коли Вальпургієва ніч в Україні 2024: дата

Ніч відьом традиційно настає наприкінці квітня. У 2024 році Вальпургієву ніч відзначатимуть у ніч із 30 квітня на 1 травня.

Вальпургієва ніч: історія магічної ночі

Згідно з німецькою легендою, із приходом темряви вся нечиста сила виходить зі своїх укриттів. У християн же Вальпургієва ніч вважається періодом активного полювання на відьом і чаклунів.

Зараз дивляться

Водночас старі язичницькі вірування наказували славити наступ травня як свято приходу весни та перемоги над смертю. У цю ніч язичники влаштовували гучні гуляння з багаттями, щоб відлякати нечисть.

Історія магічної ночі така: монахиня Вальпургія у віці 11 років пішла в монастир. Одного разу, корабель, на якому перебувала дівчинка, потрапив у шторм. У цей момент вона впала на коліна і стала молитися. Тут же море заспокоїлося, а Вальпургію визнали покровителькою моряків.

Вальпургієва ніч 2024: традиції та обряди

Згідно із традиціями, у Вальпургієву ніч необхідно очистити будинок від негативної енергії. Для цього люди запалюють зелені та білі свічки, і з ними п’ять разів обходять все житло по колу.

Також у відьомську ніч молоді дівчата ворожать на майбутнє. Найпоширеніше ворожіння — коридор часу. Для цього беруть чотири невеликих дзеркала і ставлять їх один навпроти одного.

Перед дзеркалами ставлять три свічки так, щоб вони відображалися у них. Далі дівчина уважно вдивляється у відображення. Кажуть, що через деякий час з’явиться картина з майбутнього.

У Вальпургієву ніч можна позбутися негативної енергії. Для цього потрібно запалити свічку в темній кімнаті і на папері написати все, що турбує. Потім — спалити його, примовляючи: Гори воно все синім полум’ям.

Окрім того, у ніч на 1 травня люди на поріг насипають траву або пісок, аби вберегти дім від нечисті.

Вранці після Вальпургієвої ночі молодим дівчатам необхідно вмитися ранковою росою, щоб зберегти красу і молодість.

Також заборонено приносити в будинок бузок. Його аромат паморочить голову і заманює у світ мертвих.

А ще в цей день краще носити одяг червоного, оранжевого чи будь-якого іншого яскравого кольору, головне — не чорного, адже він привертає увагу злих духів.

Також можна розпалювати багаття і веселитися. Але не можна лаятися і вступати у конфлікти.

До сьогодні зберігся ще один обряд: на світанку потрібно випити склянку прохолодної води з колодязя — це подарує міцне здоров’я.

У давнину проводили ритуал для здійснення мрій: брали квітуче дерево, прив’язували до нього стрічки й загадували бажання, а після — висаджували деревце. Якщо воно виросте великим, то мрія стане реальністю.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 18:02:20