Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

В МЗС навели п’ять аргументів, чому потрібно розблокувати імпорт українського зерна до ЄС

Фото: Факти ICTV

Уже в п’ятницю, 15 вересня, спливає термін заборони Єврокомісії на імпорт українських зернових до п’яти країн Євросоюзу. І Україна розраховує, що обмеження будуть скасовані.

Про це йдеться у коментарі речника Міністерства закордонних справ України Олега Ніколенка.

У МЗС наголошують, що підстав продовжувати блокування імпорту немає. У відомстві навели п’ять ключових причин на підтвердження цього:

Зараз дивляться

1. Україна та ЄС пропрацювали застереження окремих країн у межах спільної координаційної платформи. Було вирішено наростити потужності Дунайського коридору, перенести санітарний контроль із кордону до країн призначення української агропродукції, проводити моніторинг врожаю, торговельних потоків на кордоні.

Сформовано альтернативні транспортні коридори до Балтійського, Адріатичного та Егейського морів. У планах – побудова нових зерносховищ на території ЄС та запровадження спільного митного контролю.

2. Експорт зернових з України не є причиною дестабілізації на європейському ринку. У міністерстві звернули увагу, що, попри тривалу відсутність імпорту української продукції, “проблеми фермерів Словаччини, Польщі, Румунії та Угорщини не були врегульовані”.

– Необхідно, аби насамперед їхні уряди знайшли національні рішення, і точно не за рахунок обмежень для України. Для цього Брюссель має низку інструментів підтримки, – нагадали в МЗС.

3. У Болгарії підтримали відновлення імпорту українських зернових. Як зазначили в МЗС, це “підтверджує безпідставність односторонніх обмежувальних заходів”.

4. Конкурентом України на світових зернових ринках є країна-агресор Росія. А тому штучне блокування українського імпорту “грає на руку РФ”.

– Для неї заборон на ринку ЄС немає. Скорочення поставок українського зерна означає можливість для Росії заробляти більше грошей на війну проти України, – наголосили в МЗС.

5. Заборона на імпорт зернових з України порушує Угоду про асоціацію з Євросоюзом, а також принципи і норми Єдиного ринку ЄС.

Як відомо, на початку травня Єврокомісія заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику українського походження до п’яти країн ЄС: Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини. Рішення діє до 15 вересня 2023 року.

Влада Польщі вже заявила, що не відновлюватиме імпорт українського зерна, незалежно від того, яким буде рішення офіційного Брюсселя.

Водночас Болгарія підтримала відновлення імпорту агропродукції з України після 15 вересня.

У Кабінеті міністрів України попередили, що в разі блокування Польщею експорту наша держава звернеться до арбітражу Світової організації торгівлі (СОТ) щодо компенсації збитків.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-14 17:07:39