Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

УПЦ МП та інші: Рада може збільшити перелік підстав для припинення діяльності релігійних організацій

Верховній Раді України народні депутати пропонують розширити перелік правових підстав для припинення діяльності релігійних організацій за рішенням суду.

Про це йдеться у законопроєкті №10126 про внесення змін до статті 16 закону Про свободу совісті та релігійні організації, який вже зареєстровано у Верховній Раді.

Згідно з документом, пропонують ввести нове положення. Воно передбачатиме, що діяльність релігійної організації припиняється в судовому порядку, якщо її уповноважених осіб засуджено за вчинення злочину проти основ національної безпеки України.

Зараз дивляться

Також це передбачено за вчинення правопорушення, передбаченого статтями 161, 258 – 258-6, 436 – 438, 442, 447 чинного Кримінального кодексу. Серед них:

  • порушення рівноправності громадян залежно від расової, національної приналежності, релігійних переконань чи інших ознак;
  • терористичний акт, публічні заклики чи створення терористичної групи, фінансування тероризму, перетин кордону України з цією метою;
  • пропаганда війни, а також виготовлення, розповсюдження комуністичної, нацистської чи іншої символіки.

Згідно з чинним українським законодавством, в судовому порядку діяльність релігійної організації припиняється, зокрема, у разі засудження її уповноважених осіб за правопорушення проти основ національної безпеки, передбаченого статтею 111-1 КК (Колабораційна діяльність).

Джерело: Верховна Рада

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-10-09 23:24:15