Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Ультрабук і ноутбук: чим відрізняються та що купити

Коли простий покупець заходить на сайт інтернет-магазина з метою покупки ноутбука, його приголомшить розмаїття вибору. До того ж йдеться не про велику кількість брендів та характеристик, а саме про формфактор. Ноутбук – це узагальнене поняття. Фахівці виокремлюють декілька різновидів цієї комп’ютерної техніки.

Різновиди ноутбуків за розмірами та типом

Зазвичай усі компактні пристрої з екраном та клавіатурою ми називаємо ноутбуками. Насправді вони класифікуються за багатьма характеристиками. Тому можна виділити наступні їхні різновиди:

  1. Дескноути – це стаціонарні ноутбуки, що є перехідною ланкою між персональним комп’ютером та ноутбуком. Вони можуть мати велику вагу та дисплей з діагоналлю понад 17 дюймів;
  2. Безпосередньо ноутбуки – це більш мобільні пристрої з місткою батареєю та екраном, довжина діагоналі котрого знаходиться в проміжку між 15 та 17 дюймами;
  3. Ультрабуки – ще компактніші пристрої з дисплеєм від 13 дюймів;
  4. Нетбуки – найменші за розміром пристрої, або навіть планшети з клавіатурою. Розмір екрана складає від десяти до 13 дюймів.

Якщо ж зайти на іноземні сайти, дізнаємося, що лептоп – це окрема категорія. Цим словом позначають надлегкий та компактний ультрабук чи нетбук, який можна використовувати, поклавши його собі на коліна (“Lap” – з англійської “коліна”).

Чим ще ультрабук відрізняється від ноутбука

Розміри та вага – це лише один з факторів. Якщо ж поглянути на внутрішню будову та характеристики ультрабуків, знайдемо й інші важливі відмінності від звичайних повнорозмірних ноутбуків:

  1. Продуктивність. Ультрабуки зазвичай оснащені швидшими SSD-накопичувачами, що забезпечує більшу швидкість роботи та менший час завантаження. Ноутбуки ж можуть мати як SSD, так і HDD накопичувачі, де HDD пропонують більше місця для зберігання, але працюють повільніше.
  2. Екран. Ультрабуки мають високоякісні дисплеї з кращим розподілом пікселів. Традиційні ноутбуки також пропонують якісні дисплеї, але можуть бути варіанти з меншою роздільною здатністю.
  3. Батарея. Завдяки оптимізованому апаратному забезпеченню, ультрабуки можуть похизуватися довшим часом автономної роботи порівняно з ноутбуками, що може бути критично важливим для активних користувачів.
  4. Ціна. Ультрабуки зазвичай дорожчі за звичайні ноутбуки через їхню компактність, легкість та високу продуктивність. Але різниця в ціні швидко окупається, адже купуючи ультрабук, ви інвестуєте у власну ефективність і повну свободу пересування.

    Ультрабуки в Україні: переваги ASUS ExpertBook

    Ультрабуки можна знайти в модельних лінійках багатьох провідних виробників. Найкраще себе зарекомендували, звісно ж, Apple MacBook, що мають витончений корпус та неперевершену якість зображення. Якщо ж шукаєте більш доступний за ціною варіант, рекомендуємо пильніше придивитися до ExpertBook від ASUS. Чому саме ці ультрабуки гідні вашої уваги:

    • працюють на базі Windows – саме ця операційна система більш поширена в Україні, і саме під неї розроблено більшість програм та CRM для автоматизації бізнес-процесів;
    • доступна вартість від 14 999 гривень;
    • виробник використовує потужне начиння – процесори Intel Core i3 або AMD Ryzen 3 та вище;
    • дійсно компактні розміри з діагоналлю екрана 14 дюймів;
    • вага не більш ніж півтора кілограма.

    Окремий плюс, на який варто звернути увагу в умовах можливих знеструмлень, – високий рівень автономності. Завдяки батареям 45 Вт-год та вище ультрабуки ASUS ExpertBook працюють без підзарядження 7-9 годин поспіль в режимі середньої завантаженості.