Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Вінницькій області ліквідовано спалах гепатиту А — Кузін

У Вінницькій області ліквідовано спалах гепатиту A, проте поодинокі випадки захворювання медики виявлятимуть ще протягом кількох місяців.

Про це повідомив головний державний санітарний лікар Ігор Кузін під час підсумкової наради за результатами епідрозслідування спалаху вірусного гепатиту A в області, який зафіксували в середині жовтня.

Завершення спалаху

– Спалах завершується: кількість як госпіталізованих, так і нових випадків в області зменшується, що підтверджує ефективність протиепідемічних заходів та відсутність постійного джерела інфікування, – зазначив Кузін.

Зараз дивляться

Статистика

За даними МОЗ, загалом, з 16 жовтня по 7 грудня 2023 року лабораторно підтверджено 333 випадки: 30 пацієнтів проходять лікування, 267 – виписані.

Як стало відомо, для локалізації поширення вірусного гепатиту A на Вінниччину доставили понад 2 тис. доз вакцини для безоплатних щеплень. Необхідні уколи отримали 669 медиків, залучених до ліквідації спалаху.

У повідомленні також ідеться про те, що через тривалий інкубаційний період (ред. – 14-28 днів) і можливий безсимптомний перебіг захворювання щонайменше протягом одного-двох місяців медики реєструватимуть поодинокі випадки захворювання на гепатит А.

Причини спалаху

Як повідомлялося, під час перевірок фахівці встановили два фактори, що вказують на причини спалаху. Перший – безсимптомний перебіг захворювання серед працівників ринку та виробництва продуктів харчування. Серед 3 864 обстежених, у 9 виявили антитіла до вірусу гепатиту А. Тобто, не підозрюючи про захворювання, вони могли інфікувати інших.

Другий фактор – вода: із 403 відібраних зразків із системи централізованого водопостачання, громадських водогонів, річок та стічних вод – вірусу гепатиту A не виявили. Однак за мікробіологічними показниками майже в 30% проб зафіксували перевищення за бактеріологічними показниками.

У МОЗ додали, що було посилено дезінфекцію водопровідних мереж і триває робота з коригування технологічних регламентів.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 14:08:07