Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Швейцарії хочуть посилити заходи щодо висилки шпигунів РФ

Швейцарські законодавці в понеділок закликали уряд зайняти більш жорстку позицію щодо російських шпигунів, які діють в країні – центрі міжнародної активності, де, як вважається, чимало шпигунів.

Як пише AFP, після голосування в нижній палаті парламенту минулого року, верхня палата переважною більшістю голосів проголосувала в понеділок за систематичне вислання шпигунів, які становлять загрозу національній безпеці Швейцарії або її дипломатичному статусу. 32 депутати проголосували за цей крок, 9 були проти і ще 2 – утрималися.

Висилка шпигунів зі Швейцарії

Голосування було спрямоване на те, що, як побоюються, кількість російських шпигунів у Швейцарії зростає після повномасштабного вторгнення Росії в Україну у 2022 році.

Зараз дивляться

Під час дебатів парламентарі підкреслили, що шпигуни часто фігурують у дипломатичному корпусі і можуть користуватися дипломатичним імунітетом.

Минулого року Федеральна розвідувальна служба Швейцарії (FIS) попередила, що країна є однією з європейських держав з найбільшою кількістю російських розвідників, які працюють під дипломатичним прикриттям.

Голова FIS Крістіан Дюссі припустив, що близько третини з приблизно 220 осіб, акредитованих як дипломатичний або інший персонал при російській місії в Женеві, є оперативниками розвідувальних служб.

– Швейцарія, як місцезнаходження міжнародних організацій і держава в центрі Європи, є привабливим місцем для розвідувальних служб, – заявила депутат від Соціалістичної партії Рот Франціска під час дебатів у понеділок.

Шпигуни Китаю та РФ в Європі

Вона вказала на оцінки спецслужб, згідно з якими кожен п’ятий російський шпигун в Європі перебуває в Швейцарії, і висловила жаль з приводу того, що “жодна інша країна в Європі, як кажуть, не приймає більше російських агентів, ніж ми”.

Крім Росії, FIS заявила минулого року, що вважає, що Китай також відправив десятки шпигунів до альпійської країни.

– Загроза для Швейцарії з боку іноземного шпигунства, в основному російського і китайського, залишається високою, – заявила тоді організація.

Під час дебатів у понеділок також наголошувалося на важливості збереження довіри до міжнародного центру в Женеві, де розташована європейська штаб-квартира ООН, а також широкий спектр агентств ООН та інших міжнародних організацій.

– Ми не можемо бути м’якотілою частиною Європи, коли йдеться про шпигунство, і не можемо залишити міжнародну Женеву на поталу цим шпигунам, – заявив Карло Соммаруга з Соціалістичної партії.

Міністр оборони Віола Амхерд заявила в парламенті, що уряд підтримує цю пропозицію, зазначивши, що важливо дати зрозуміти, що країна не буде “миритися з діяльністю, яка ставить під загрозу безпеку Швейцарії”.

Але вона підкреслила, що це не може “призвести до будь-яких автоматичних дій” і що кожен випадок “повинен бути розглянутий і вирішений індивідуально”.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 18:14:30