Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Львові 63-річній жінці хочуть повернути віру в себе, відновивши понівечене вибухом обличчя

Львівські лікарі провели  63-річній Наталії Апольковій всі необхідні операції після того, як ворожий снаряд прилетів у її домівку і вона зазнала важких поранень. Змогли навіть зберегти руку. Прооперували і обличчя – виконали втручання з відновлення щелепи.

Уламки снаряда понівечили тіло і обличчя

Наталія родом із Хмельниччини, але майже все свідоме життя провела на Луганщині – в місті Рубіжне, куди переїхала після заміжжя.

Там жінку і заскочило повномасштабне вторгнення. А вже невдовзі в її будинок прилетів ворожий снаряд. Він розірвався прямо над головою жінки. Її відкинуло вибуховою хвилею, а уламки посікли всю верхню частину тіла.

Зараз дивляться

– Я буквально захлиналася власною кров’ю, а рука ледь трималася на шкірі, – ділиться болючими спогадами пані Наталія.

Під щільним ворожим вогнем важкопоранену жінку – з міста на лінії фронту – вивозили волонтери. На другу добу вона випадково глянула у дзеркало на стіні лікарняної палати і жахнулася.

– Я глянула на себе і більше не захотіла дивитися. Я навіть заборонила онукам мене навідувати. Бо вони ще малі, а я мала жахливий вигляд, – говорить жінка.

Від поранення минуло майже два роки. Сліди від нього все ще є на тілі жінки: деформовані ніс та щелепа, неможливо вставити зуби, залишається перекіс обличчя, відсутня чутливість у його правій половині.

Хоче із задоволенням дивитися у дзеркало

Пані Наталя вже без остраху проводить час з онуками. Але їй хочеться більшого – із задоволенням подивитися на себе в дзеркало.

Невдовзі мрія пані Наталі може здійснитися. Нині вона готується до низки складних реконструктивних операцій з відновлення обличчя.

Їх виконають львівські спеціалісти – в межах спільного проєкту Центру Незламні, Центру естетичної медицини та L’Oréal Україна – (Не) До краси.

Стратегію лікування пацієнтки розробляє мультидисциплінарна команда. До неї, зокрема, залучені отоларингологи, щелепно-лицеві та пластичні хірурги.

Джерело і фото: Перше медичне об’єднання Львова

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-29 15:21:36