Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Києві врятували 62-річну жінку з вираженою серцевою недостатністю — МОЗ

У столичній клініці для дорослих Центру дитячої кардіології та кардіохірургії МОЗ України врятували дуже важку пацієнтку – 62-річну жінку, яку швидка доставила до Києва з Миколаївської області. Про це повідомили у пресслужбі МОЗ.

Перенесла гострий інфаркт міокарда

– Стан пацієнтки оцінили як вкрай важкий. До моменту огляду лікарі констатували виражену серцеву недостатність. Прояв хвороби – задишка навіть у спокої. Жінка буквально задихалася. Часу на порятунок було мало, – ідеться в повідомленні.

З’ясувалося, що за п’ять днів до потрапляння в клініку вона перенесла гострий інфаркт міокарда, який вразив усю товщу м’яза серця. Після дообстеження у пацієнтки констатовано критично низьку скоротливість серця: фракція викиду лівого шлуночка була 12% за норми понад 55%.

Зараз дивляться

Повідомляється, що внаслідок інфаркту міокарда розвинулася важка дисфункція серцевих клапанів. Це призвело до вираженого застою крові в легенях і підвищення тиску в легеневих судинах.

Захворювання, що обтяжують

– До того ж пацієнтка мала цілий перелік обтяжливих супутніх захворювань: декомпенсований цукровий діабет II типу, аутоімунний тиреоїдит і псоріаз, – повідомляють у МОЗ.

За словами медиків, кожна з цих хвороб сама по собі провокує утворення атеросклеротичних бляшок. У разі їхнього поєднання – атеросклероз розвивається дуже швидко і має важкий перебіг. Доказом тому є перенесений раніше інсульт.

Потребувала реанімації

– Протягом короткого періоду стан пацієнтки став критичним: розвинувся набряк легень, гостра лівошлуночкова недостатність, що переросла у фібриляцію шлуночків. Цей стан потребував серцево-легеневої реанімації, – пояснили в МОЗ.

Для порятунку пацієнтки її перевели на екстракорпоральну мембранну оксигенацію (ЕКМО). Попри високі ризики, жінці успішно провели стентування коронарних артерій і відновили прохідність усіх гілок лівої коронарної артерії.

Уже перевели у звичайну палату

За словами медиків, через три тижні лікування пацієнтці тричі був проведений гемодіаліз у зв’язку з нирковою недостатністю.

Завдяки інтенсивному лікуванню вже на 18 день з моменту госпіталізації хвору перевели з реанімації до звичайної палати.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-04 16:07:10