Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

У Києві презентовано каталог українських виробників техніки для громад

Офіційна презентація Каталогу виробників української техніки для громад відбулася 27 травня в Києві. До каталогу увійшли 255 одиниць техніки, які виробляються на 32 підприємствах з 14 областей України.

Зокрема, у каталозі представлено громадський пасажирський транспорт (автобуси, тролейбуси, електробуси та трамваї), комунальна техніка, (прибиральні машини, сміттєвози, поливальні та дорожні машини, самоскиди, трали, машини для землерийних робіт).

Там представили також спеціальну техніку (автоцистерни, причепи та напівпричепи, пожежно-рятувальну техніку, підіймальне обладнання, машини швидкої допомоги, фургони та вантажівки), навісне обладнання (ковші, щітки дорожні, снігоприбиральні відвали, вила для піддонів, косарки, пилососи для листя, подрібнювачі деревини, секатори та викорчовувачі).

Зараз дивляться

Каталог українських виробників – ініціатива, яка реалізується Федерацією роботодавців спільно з Міністерством економіки, Асоціацією міст України та Офісом народного депутата Дмитра Кисилевського в рамках політики Зроблено в Україні.

Каталог покликаний надати замовникам інформацію про наявних виробників техніки для громад і сприяти збільшенню попиту на товари, вироблені в Україні.

Перша віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко на презентації Каталогу виробників української техніки для громад повідомила, що уряд має намір максимально сприяти обізнаності громад про наявність в Україні машинобудівних підприємств, здатних забезпечити потреби у техніці.

– Закликаю громади долучатись до політики Зроблено в Україні й купувати продукцію української переробної промисловості. Це не лише дозволить виконувати законодавчу вимогу локалізації, а й сприятиме розвитку економіки України. Машинобудування дає один з найбільших мультиплікаційних ефектів для економіки у вигляді робочих місць і податків до бюджету. До 40% коштів, витрачених державою на українські товари, повертається українцям у вигляді зарплат і податків та зборів, – зауважила Юлія Свириденко.

Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов на презентації Каталогу виробників української техніки зауважив, що громади у переговорах з українськими виробниками техніки можуть розраховувати на індивідуальний підхід до кожного замовлення.

– Українські виробники більш гнучкі в переговорах, ніж їхні іноземні конкуренти. Наші заводи завжди готові виробляти техніку під конкретні потреби кожної громади. Під час війни велику роль відіграє доступність сервісного обслуговування техніки та спеціалістів. З цих міркувань громадам варто віддавати перевагу продукції українських заводів, а не іноземних, – наголосив Руслан Іллічов.

Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан відзначив, що коли замовлення отримують українські виробники, податки сплачують в українських громадах.

– Купуючи техніку українського виробництва, громади допомагають одна одній збільшувати доходи місцевих бюджетів. Адже заводи знаходяться в громадах і сплачують податки в громадах. Промисловість – це офіційна зайнятість, відповідно громади отримують ПДФО, – вважає Олександр Слобожан.

Автор законодавства про локалізацію, народний депутат Дмитро Кисилевський зауважив, що українська промисловість здатна забезпечити всі потреби громад у комунальній та спеціальній техніці, а також у громадському транспорті.

– Закон про локалізацію збільшив виробництво практично в усіх галузях, на які він поширюється. Але проникнення імпорту в публічні закупівлі все ще залишається ганебно великим. Минулого року держава витратила на публічні закупівлі біля трильйону грн. З них близько 400 млрд грн – на імпорт. Через це бюджет втратив від 100 до 160 млрд грн податків. Цих коштів сьогодні не вистачає ЗСУ. Управління публічними закупівлями в інтересах внутрішніх виробників є ознакою спроможності держави, – наголосив Дмитро Кисилевський.

26 лютого 2024 року президент Володимир Зеленський оголосив про запуск нової економічної політики Зроблено в Україні. Вона має сприяти розвитку внутрішнього виробництва, залученню інвестицій в реальний сектор економіки й збільшенню несировинного експорту.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 20:39:08