Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Телескопи NASA показали відразу два масивні вибухи, використовуючи космічні пристрої

Телескопи NASA показали дивовижне космічне явище – два масивні вибухи. Звісно, вони сталися дуже давно, але тільки зараз стали помітними нашим науковцям.

Як виглядає подвійний вибух зірок

Науковці заявили, що вибух – це залишок наднової зірки в туманності 30 Doradus B, в якій продовжують створюватися інші космічні тіла і вибухати протягом 8-10 млн років.

Туманність розташована за 160 тис. світлових років від Землі, і вона складається з газових хмар, зірок та їхніх вибухів.

Зараз дивляться

Щоб показати кадр унікальної краси, довелося зібрати дані одразу з кількох телескопів, які знімають у різному спектрі – рентгенівський знімок від пристрою Чандра, оптичні дані з Бланко та інфрачервоні знімки телескопа Спітцер. Навіть інформація з телескопа Хаббл потрапила в підсумкове фото.

Вчені вивчили туманність і виявили тьмяну рентгенівську оболонку і потоки частинок, які виходять з пульсара. Дані показали, що жодна з виявлених подій не може пояснити ці явища. На тлі цього експерти припустили, що в туманності сталося одразу два масивні вибухи.

Нещодавно астрономи зняли курку, що біжить у космосі. Йдеться про туманність IC 2944, яка через унікальне скупчення зірок схожа на птаха.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-04 14:34:28