Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Стефанчук розповів, коли Рада голосуватиме за законопроєкт про мобілізацію

Новий проєкт закону про мобілізацію може бути внесений до зали Верховної Ради на голосування одразу після його підготовки в комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки.

Про це заявив голова українського парламенту Руслан Стефанчук в інтерв’ю агентству Інтерфакс-Україна.

– Це залежатиме від рішення комітету. Дуже сподіваюся, що під час обговорення сторони знайдуть відповіді на всі ці питання, дійдуть розумного рішення, і щойно законопроєкт буде готовий на рівні комітету, думаю, у нього є всі перспективи потрапити одразу до зали, – сказав він.

Руслан Стефанчук вказує, що станом на сьогодні профільний комітет розглядає законопроєкт у закритому режимі, але вже відомо про основні рішення.

Зараз дивляться

За його словами, участь у розробці документа беруть головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний, міністр оборони Рустем Умеров, а також представники всіх фракцій і груп Верховної Ради, які “на професійному рівні обговорюють ці питання”.

– Наскільки я поінформований, це обговорення триватиме три-чотири дні. Загалом – понад 160 питань. Дуже сподіваюся на ефективність цієї роботи, в результаті якої будуть вироблені рішення, спрямовані на забезпечення перемоги України, – уточнив спікер ВРУ.

Стефанчук не став відповідати на запитання про те, які саме можуть бути зміни в новій редакції законопроєкту, на відміну від того документа, що був представлений Кабінетом міністрів. При цьому голова парламенту додав, що доцільним буде коментувати документ уже після закінчення дискусії в профільному комітеті.

– Моє слово, як голови Верховної Ради, може суттєво вплинути на вирішення цих питань. А я дуже хочу, щоб основна була зрозуміла і збалансована позиція військових, бо вона має бути забезпечена державним бюджетом і організаційними питаннями. Це має бути комплексна робота, – каже він.

Зміни в мобілізації

Нагадаємо, 25 грудня 2023 року український уряд презентував Верховній Раді законопроєкт №10378, у якому пропонувалося внесення змін до законодавства про мобілізацію. У ньому були представлені окремі спірні норми, які широко обговорювалися в українському суспільстві.

Так, наприклад, український омбудсмен Дмитро Лубінець вказував, що низка окремих пунктів, представлених у цьому проєкті закону, суперечили Конституції України.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Пізніше заступник голови фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук заявила, що документ №10378 не буде винесено на голосування в тій версії, у якій його подав Кабінет міністрів, а відповідний комітет розроблятиме компромісний варіант.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-05 17:53:07