Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Спека ставатиме все сильнішою, людський організм не витримає – метеорологи

Служба моніторингу клімату ЄС Copernicus і Всесвітня метеорологічна організація виступили з заявою про можливі наслідки змін клімату.

Зокрема, метеорологи наголосили, що хвилі спеки в Європі і Азії стають настільки сильними, що людський організм не справляється з навантаженням.

Найбільше удари спеки загрожують Європі

Деякі з кліматичних подій 2023 року застали наукову спільноту зненацька через їхню інтенсивність, швидкість настання, масштаби та тривалість.

Зараз дивляться

Що стосується Європи, то, за твердженням метеорологів, на цьому континенті температура підвищується найшвидше.

Загалом, за словами вчених, за останні 20 років смертність від спеки в Європі зросла приблизно на 30%.

2023-й рік став найспекотнішим у світі з початку ведення обліку.

Саме минулого року 41% південної Європи опинилося під впливом екстремального теплового стресу – це найбільша площа Європи в таких умовах за весь час спостережень.

У деяких районах Італії було зареєстровано на 7% більше смертей, ніж зазвичай.

Надмірна кількість смертей, пов’язаних із спекою, загалом перевищила 15 тис. в Іспанії, Німеччині, Великобританії, Франції та Португалії.

Спека також сприяла екстремальним погодним умовам, зокрема повеням. Пов’язано це з тим, що тепліша атмосфера може утримувати більше вологи, спричиняючи сильніші зливи. Так, від повеней у Словенії торік постраждали 1,5 млн осіб.

У Греції сталася найбільша в ЄС лісова пожежа, а Альпійські льодовики втратили 10% свого об’єму, що залишився, протягом 2022 і 2023 років.

В Африці не йдуть дощі, в Азії вирують потопи

Посуха охопила Східну Африку. Кількість опадів була нижчою за середню кількість протягом п’яти поспіль дощових сезонів, це найдовше за останні 40 років.

Станом на січень 2023 року понад 20 млн людей зіткнулися з гострою нестачею продовольства через наслідки посухи та інших потрясінь.

У Китаї була наймасштабніша та найтриваліша хвиля спеки, яка тривала з середини червня до кінця серпня та призвела до найспекотнішого літа за всю історію, різниця склала 0,5 °C.

Крім того, це було друге найпосушливіше літо в історії.

У південній Кореї минулого року сотні учасників Всесвітнього скаутського з’їзду потрапили в лікарню через сильну спеку.

Кондиціонери не врятують

Спека становить особливу небезпеку для здоров’я людей, які працюють на відкритому повітрі, людей похилого віку та людей з уже наявними захворюваннями, такими як серцево-судинні захворювання та діабет.

Експерти кажуть, що кондиціонери не є рішенням проблеми. Згідно зі звітом Світового банку, опублікованим 2019 року, на звичайні охолоджувальні пристрої, включно з кондиціонерами та холодильниками, вже припадає до 10% усіх глобальних викидів парникових газів.

Джерело: Всесвітня метеорологічна організація

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 13:27:17