Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Скільки доведеться заплатити роботодавцям: суми штрафів за неоформленого працівника

Однією із ключових змін, яка впливає на життя працівників та роботодавців, є підвищення мінімальної заробітної плати. Це не лише покращує умови праці, але і вносить корективи до системи штрафів за порушення трудового законодавства. Нижче наведено детальний огляд цих змін, які набули чинності з 1 квітня 2024 року, та їх вплив на трудові відносини в Україні. 

Чи зросли штрафи за неоформленого працівника під час воєнного стану

Станом на сьогодні, українське законодавство визначає п’ять основних категорій відповідальності: дисциплінарну, матеріальну, адміністративну, фінансову та кримінальну. Кожен із цих видів може бути застосований окремо від інших. 

Варто підкреслити, що в результаті інспекцій, проведених Державною службою з питань праці, посадові особи можуть підпадати під адміністративну та кримінальну відповідальність, тоді як компанії можуть зіткнутися з фінансовою відповідальністю. 

Зараз дивляться

Воєнний стан не вплинув на суму штрафів, які доведеться заплатити власникам бізнесу або підприємцям на неоформлених працівників. Але через мобілізацію та відсутність бронювання підприємств, які не зазначені в законодавстві, певна кількість роботодавців бажає зберегти власний бізнес. Зросла спокуса тримати на підприємстві неоформлених працівників.

З початком воєнного стану штрафи не збільшилися, але відбулися зміни в трудовому законодавстві, виросла мінімальна заробітна плата, що і спричинило підвищення сум штрафів. 

Суми штрафів за неоформленого працівника 

Починаючи з 1 квітня 2024 року, відповідно до українського законодавства про державний бюджет на цей рік, мінімальна зарплата збільшилася із 7 100 грн до 8 000 грн. У зв’язку із цим, підвищилися і штрафи за порушення трудових законів. Наприклад, штраф за нелегальне працевлаштування або виплату зарплати “в конверті” становить 80 000 грн за кожного працівника. 

Суми штрафів за неоформленого працівника 2024 та деякі порушення: 

  • Штраф у розмірі 16-кратної мінімальної зарплати (128 000 грн) за перешкоджання проведенню інспекцій або недопуск інспекторів. 
  • Штраф у розмірі 10-кратної мінімальної зарплати (80 000 грн) за кожного працівника, якого було допущено до роботи без офіційного оформлення або якому виплачували зарплату без сплати податків і внесків. 
  • Попередження для юридичних осіб та індивідуальних підприємців, які є платниками єдиного податку першої-третьої груп. 
  • Штраф у розмірі 4-кратної мінімальної зарплати (32 000 грн) за кожного працівника, якому не були надані законні гарантії та пільги. 
  • Штраф у розмірі 3-кратної мінімальної зарплати (24 000 грн) за порушення термінів виплати зарплати або за неповну їх виплату, а також за перешкоджання інспекцій. 
  • Штраф у розмірі 2-кратної мінімальної зарплати (16 000 грн) за кожного працівника, якому не були забезпечені мінімальні державні гарантії в оплаті праці. 
  • Штраф у розмірі однієї мінімальної зарплати (8 000 грн) за інші порушення трудового законодавства, а за повторне порушення протягом року — штраф у розмірі двох мінімальних зарплат (16 000 грн). 

Дотримання трудового законодавства – не лише робота закону, але й підтримка економіки країни. Це не просто формальність, а й важливий фактор, що впливає на економічне й соціальне добробут країни.

Трудове законодавство захищає права працівників на справедливу оплату праці, безпечні умови праці, відпочинок та інші важливі аспекти. Це створює сприятливі умови для того, щоб люди могли продуктивно працювати й розвивати свій потенціал. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-06-27 14:47:09