Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Сільські мешканці живуть менше, ніж городяни, через нездоровий спосіб життя: дослідження


Дослідники з Університету Південної Каліфорнії виявили зростаючий розрив у здоров’ї між сільськими та міськими американцями. Ця різниця збільшується з віком.

– Сільське населення стикається з більшою поширеністю хронічних захворювань, що має серйозні наслідки для здорового старіння, — каже докторант Центру політики та економіки охорони здоров’я USC Schaeffer Джек Чапел.

Більше курять і мають менше можливості звернутися до лікаря

Менша кількість лікарів у сільських громадах призводить до серйозних проблем у наданні допомоги тим, хто стикається з проблемами зі здоров’ям. І ця ситуація має тенденцію до погіршення.

Дослідження, опубліковане в The Journal of Rural Health, виявило, що в той час, як міські чоловіки можуть розраховувати прожити близько 17,5 якісних років після 60, їхні сільські однолітки стикаються лише з 15,7 роками здорового життя – різниця майже в два повних роки.

Для жінок ця різниця менша, але все ж значна. Міські жінки після 60 можуть очікувати на 19,3 років здорового життя, у порівнянні з 18,7 роками для сільських жінок.

Наведені цифри відображають не лише загальну тривалість життя, але й роки, прожиті в доброму здоров’ї.

Щоб зрозуміти, чому виникли ці відмінності, дослідники вивчили низку факторів, включаючи хронічні захворювання, рівень інвалідності та поведінку, пов’язану зі здоров’ям.

Команда виявила, що сільські жителі США, як правило, у віці 60 років курять більше за городян. Так само вони мають більше хронічних захворювань і більше страждають на ожиріння.

Зрештою, це призводить до збільшення ранніх смертей.

Різниця у тривалості життя лише зростатиме

Дослідження спиралося на прогнози, засновані на історичних даних, які не можуть точно передбачити майбутні тенденції. Воно не враховувало потенційних змін в технологіях або політиці охорони здоров’я, які могли б вплинути на результати.

Крім того, дослідження не відстежувало людей, які могли б переїжджати між сільською та міською місцевістю з віком, що могло вплинути на результати.

Дослідники підкреслюють, що розрив у здоров’ї мешканців міста і села є складною проблемою, на яку впливає багато факторів, включаючи освіту, регіональні відмінності та поведінку щодо здоров’я.

Учені вважають, що усунення цієї невідповідності, ймовірно, вимагатиме багатогранного підходу – зокрема, мотивацію для зменшення куріння серед сільських мешканців та покращення лікування хронічних захворювань.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Джерело: StudyFinds

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-09-28 16:44:10