Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Щоби швидко адаптувалися та був хороший урожай: чим підживити помідори після посадки

Щоб отримати хороший урожай, потрібно дотримувати певних правил догляду щодо поливу та внесення добрив тощо. Цього разу з нашим постійним експертом із рослин Олексієм Колесником поговоримо, чим підживити помідори після посадки та як робити це правильно.

Навіщо підживлювати помідори після посадки

Висаджування розсади помідор у відкритий ґрунт має досить стресовий вплив на рослину. І для того, щоб допомогти городній культурі швидше пристосуватися до нових умов, і вдаються до маніпуляції з підживлення.

– Пересадка розсади з розсадника у відкритий ґрунт – це стрес для рослини. Підживлення допоможе їй швидше адаптуватися до нових умов, – каже наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Крім того, це дасть змогу підтримати продовження росту та розвитку і підвищить стійкість до несприятливих факторів.

Однак не варто підживлювати помідори одразу після висаджування. В цей період радять навіть не одразу здійснювати полив рослини. Це сприятиме швидшій адаптації до нового місця та нарощуванню нових корінців.

Фото: Pixabay

Перше внесення добрив у ґрунт потрібно розпочинати аж через сім днів. І лише тоді, коли не проводилася підготовка ґрунту або городня культура має слабкий вигляд.

– Перші підживлення після пересадки я рекомендую робити не раніш ніж через тиждень, коли пошкоджена коренева система трошки відновиться, – говорить Олексій Колесник.

Рекомендовано підживлювати помідори, навіть на найбіднішому ґрунті, не частіше від одного разу на два тижні. У разі, коли городній культурі всього вдосталь, можна навіть не застосовувати добрива. Найкраще, якщо вистачає “якісного” підживлення землі перед висадженням розсади.

За весь час плодоношення підживлювати помідори радять приблизно три-чотири рази. Проте за потреби можна вдаватися до додаткових маніпуляцій.

Чим підживити помідори після посадки

В домашніх умовах підживлювати помідори після посадки можна золою, дріжджами чи перегноєм.

– Із домашніх засобів помідори можна підживити золою, дріжджами чи перегноєм, – говорить наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

  • Попіл для підживлення розсади помідор

Якщо ви вирішили застосовувати попіл як добриво для цієї городньої культури, то вистачить всього лише 10 грамів речовини на один кущ.

Також  вносити органіку можна у рідкому вигляді. Для цього візьміть одну склянку попелу та розведіть у 10 літрах води.

-Попіл використовують як підсипаючи його на рослини, до 10 грамів на 1 кущ, так і у рідкому вигляді. Для цього беруть одну склянку попелу та розбавляють її у 10 літрах води, а готовою сумішшю поливають рослини лише під корінь, – розповідає Олексій Колесник.

  • Перегній для підживлення розсади помідор

З народних методів підживлення помідор після посадки використовують і перегній. Для цього настій гною або курячків розводять у воді у пропорції 1:10.

  • Дріжджі для підживлення розсади помідор

Для городніх рослин досить часто застосовується така підкормка, як дріжджі. Її дуже люблять огірки, томати, перець і баклажани. Факти ICTV писали, як приготувати підживлення та як правильно провести маніпуляцію.

Також наш експерт із рослин каже, що підживити помідори після посадки можна і спеціальними, вже готовими мінеральними чи органічними добривами. Під час вибору лише потрібно дивитися на співвідношення NPK – азоту, фосфору та калію.

– Серед великого розмаїття магазинних добрив можна легко обрати збалансоване, комплексне мінеральне чи органічне добриво. Під час вибору варто звернути увагу на співвідношення NPK (азот, фосфор, калій), – говорить Олексій Колесник.

Як мінеральні добрива для підживлення помідорів можна застосовувати сечовину, нітроамофоску або суперфосфат.

Сечовина, або карбамід – це азотне добриво швидкої дії. Його застосовують для кореневого і позакореневого підживлення томатів.

Нітроамофоска містить усі необхідні для розсади елементи: азот, калій, фосфор. Добриво використовується для внесення під корінь і для обприскування надземної частини. Найкращий час застосування – період появи зав’язі.

Суперфосфат оптимальний для підживлення після пересадки розсади у відкритий ґрунт. До його складу входять фосфор, калій, азот, кальцій, сірку та магній.

Якщо ви помітили, що ріст помідорів сповільнився, підживлення можна повторити через два тижні.

Зокрема, за словами нашого постійного експерта з рослин, для першого та другого підживлення рекомендується використовувати добрива з більшим вмістом фосфору.

Як правильно підживлювати розсаду помідор

Підгодовувати помідори варто по вологому ґрунту, але він не має бути мокрим.

– Удобрювати томати варто по вологому, але не мокрому ґрунту, – розповідає Олексій Колесник.

Далі варто дотримуватися інструкції виробника, яка вказана на упаковці або наданих порад, якщо будете підживлювати помідори після висадки народними засобами.

– Згідно з інструкцією на упаковці розведіть добриво, – пояснює Олексій Колесник.

Після цього рівномірно розлийте отриманий розчин навколо рослин.

Догляд за помідорами після підживлення

Правильне підживлення та багато сонця – запорука гарного урожаю, але не тільки. Також важливо забезпечити помідори правильним поливом – він має бути регулярним і рівномірним.

Полив города, вода, город, догляд за рослинами

Фото: Unsplash

До того ж, варто використовувати теплу воду, яка деякий час відстоювалася.

– Після підживлення важливо забезпечити рослинам регулярний, рівномірний полив після підсихання верхнього шару ґрунту, теплою та відстояною водою, – пояснює наш постійний експерт з рослин Олексій Колесник.

Не забувайте і про розпушування землі – ця маніпуляція має бути регулярною, оскільки здатна поліпшити аерацію та проникнення води до корінців рослини.

– А регулярне розпушування ґрунту навколо рослин допоможе покращити його аерацію та проникнення води, – зазначає Олексій Колесник.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

До речі, раніше Факти ICTV розповідали, чим підживити огірки на ранній стадії, щоб добре росли і були здоровими.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-26 12:54:16