Будівельні матеріали м.Ніжин
Місто і регіон

“З дітьми легше чи важче не стає, просто стає по-новому” – інтерв’ю з ніжинцем В’ячеславом Прудьком 

16 червня – Міжнародний день батька та День батька в Україні

39-річний В’ячеслав Прудько кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та міжнародних відносин Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя та люблячий батько двох донечок: Єви та Саші.

Журналісти MYNIZHYN з нагоди Дня батька поспілкувалися з В’ячеславом про батьківство та дізнались пару цінних порад у вихованні дітей.

— Розкажіть про свою реакцію на новину про першу дитину.

— Я про це дізнався, коли був на розкопках у Новгород-Сіверську. І це повністю перевернуло всі мої відчуття всередині і додало неймовірної сили. Чому? Бо тоді я працював на одному розкопі, який потрібно було завершувати. Довідавшись про таку новину, я прийшов і за дві години сам закидав той шурф. Зрозуміло, що весь час ходив зі словами: “Як же, як же, як же”…Отож повністю перевернулось все.

— Як наважились на другу дитину?

— Коли вже повністю почали давати раду першій дитині, то зрозуміли, що не такий страшний вовк, як його малюють і наважились. Одна дитинка в родині – це не дуже добре, бо це сприяє всяким егоїстичним моментам, треба, щоб їх було двоє. Тому що одна дитина – це пів дитини, а дві дитини – це одна дитина. Якщо у одній родині є двоє малюків, то природний приріст населення нашої країни рівний нулю. Задля позитивної динаміки треба, щоб було три дитини. Тому ще не все..

— Твердження “Щасливі батьки – щасливі діти” правдиве?

— Діти – це маленькі губки, які вбирають абсолютно все, що вони бачать. Якщо батьки будуть щасливі, то діти будуть дивитися на них і також будуть щасливими, тому що не треба виховувати дітей, треба виховувати себе. Те, що ми говоримо і те, що ми робимо, діти то все повторюють відразу ж на сто-два відсотки.

— Які моменти були найзворушливішим? 

—З недавнього, що старшенька видала: “А що це таке щастя? А щастя – це коли ми всі разом” Це прям так було зворушливо.

— Чи є у ваших дітей якісь таланти та захоплення, які ви намагаєтесь розвивати?

— У дев’ятимісячної Єви зрозуміло що талантів ще немає, а от Саша, якій чотири роки любить танцювати та співати. З цього навчального року може навіть піде в будинок Дітей та юнацтва на якийсь гурток. Можливо, танцювальний, щоб кудись дівала свою енергію енерджайзерську. 

— Чи ви бачите прояви свого характеру чи поведінки у дітей?

— Відчувається, це все є. Манера поведінки, реагування на питання.


Фото: В’ячеслав Прудько з доньками Олександрою та Євою

— Що потрібно кожній дитині?

— Кожній дитині потрібна повноцінна родина, де буде стовідсотковий тато і мама. А не таке, що народила дитину і виховуй її, я буду заробляти гроші. Ні, треба стовідсотково дитині приділяти увагу, максимум уваги. Коротше кажучи, японці як завжди були праві, треба максимум дитині давати часу, а от сваритися, бити – це неприпустимо. Потрібно просто приділяти багато часу, пояснювати і говорить з нею, а не ігнорувати всі її оці прохання, питання і т.д. Так зрозуміло, що у нас за день по тисячу питань, треба на всю тисячу і відповідати або бажано, щоб було півтори тисячі відповідей, як варіантів. Дуже часто буває, коли дитина хотіла допомогти, там ганчіркою  щось розвести, а прибрати не вийшло. Якщо в такій ситуації на дитину накричати, а не пояснити, що саме було неправильно – вбивається інтерес. Далі вона цього робить не буде взагалі.

— А чи потрібно батькам ходити на певні тренінги, вивчати психології сім’ї, дітей?

— Впринципі зараз вистачає всякого контенту в інтернеті, плюс перед тим як кожна жінка, дівчина стає мамою при пологовому будинку, вона обов’язково проходить курс навчання. Тобто одна людина з батьків це стовідсотково проходить. Ще є дуже багато літератури, яку треба читати час-від-часу, там багато чого цікавого знайдеш.

— Чого ви найбільше хочете для майбутнього ваших дітей?

— Щоб було здоров’я і мирне небо, а далі все буде.

— Є передбачення на тему підліткового періоду?

— В очікуванні, тому що дивлячись на те, які зараз заявочки… в магазин зайти не можеш, щоб щось не придбати. І треба губки підкрасити, окуляри надіти, зачіску підправити, думаю буде весело… ну нічого. Як ми вчора пройшли до такого проміжного висновку, що з дітьми легше чи важче не стає, просто стає по новому. 

— Коли люди стають батьками, вони заново проживають своє дитинство? 

— Більшою мірою це дідусі і бабусі заново проживають своє дитинство. Батьки ж просто за цими буденними завданнями і справами ну хіба що в деякій мірі пригадують.

— Яку найголовнішу пораду ви б дали своїм дітям у дорослому житті?

— Завжди залишатися Людиною. В першу чергу треба бути Людиною, щоб усі ці якості людяності були присутні, а все решта то додасться. Кар’єра, успіх, гроші, то все відносно. Якщо дитина виросла справжньою Людиною з великою літери, то все буде добре. Це саме головне.

— Як ваші доньки виявляють турботу і любов?

— Обійми – це наше все. А в побутовому, практичному розумінні, коли навіть виходимо з дому, то Саша всім сандалі подасть, шльопки приготує, кросівки. 


Фото: В’ячеслав, дружина Вікторія разом з доньками Євою та Олександрою

— Щоб ви побажали хлопцям, чоловікам, які думають, що не готові до батьківства?

— Рішучості, витримки, моральної стійкості і вмінню радіти життю разом з дітьми.

— А тим батькам, у яких уже є діти?

— Окрім того самого, хотів би побажати знаходити набагато більше часу, ніж іноді то буває і проводити його з дітьми. Це дуже важливо 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Як повідомляв MYNIZHYN, не всі татусі знають, як правильно виховувати малюків. До прикладу, чи розуміють вони, що має робити турботливий батько в родині, яким він має бути? Секретами батьківського виховання ділиться психотерапевт і батько чотирьох дітей Дем’ян Попов.

Дарина Халимон
Приєднуйтесь до наших сторінок в соцмережах і слідкуйте за головними подіями:
Telegram
Viber
Facebook
Instagram


Джерело: mynizhyn.com
2024-06-16 11:14:47