Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що робити з пшеницею після посівання та чи можна її викидати


Посівання зерном за новим юліанським календарем відбувається 1 січня і символізує привернення добробуту, здоров’я та багатства.

Що робити з посівальною пшеницею та чи можна її викидати — читайте в матеріалі на Life. Факти ICTV.

Що робити з пшеницею після посівання

З давніх часів було заведено, що вітання з Новим роком та посівання зерном здійснюють чоловіки.

Зранку хлопчики та юнаки з різними видами зерна ходять по домівках, засівають та вітають господарів із прийдешніми святами. Посівання зерном символізує приваблювання добробуту у родину на весь наступний рік.

Зерно, яким засівають дім, є благословенним, має особливу силу та є символом родючості. Тому розкидану пшеницю не рекомендується прибирати кілька днів. Потім її необхідно акуратно зібрати.

Існує декілька традицій, які розказують, що робити з зерном після посівання.

  •  За однією з традицій, пшеницю можна викидати лише після посівання у майбутньому році. Адже посівальники розкидали її з побажаннями добробуту та здоров’я всій родині. Зберігати зерно необхідно у кутку цілий рік. Після посіву наступного року стару пшеницю викидають, а на її місце кладуть нову.
  • За іншою традицією, посівальне зерно можна посіяти у землю протягом року, щоб воно проросло.

Наші предки вважали, що посіяти таке зерно можна, розкидавши його у поле або на землю для курей чи голубів. Кури (яйця) — символізували родючість та багатство, а голуби — небесний успіх.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Зараз кожен сам вирішує, де та як зберігати посівальне зерно. Головне — не викидати та з повагою до нього ставитися. Інакше в домівку можуть прийти біди та нещастя.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2025-01-03 10:32:00