Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Що може вплинути на обличчя дитини – дослідження

Вчені виявили, що білкова вагітної може вплинути на обличчя майбутньої дитини. У дослідженні, опублікованому в журналі Nature Communications, вони проаналізували зразки ембріональної тканини людей, мишей та рибок.

Білкова дієта під час вагітності

У період вагітності потреба в білках зростає, це необхідна умова для розвитку нового організму. Високий рівень білків допомагає клітинам  нормально функціонувати та сприяти народженню здорової дитини.

Саме тому рекомендована норма білка під час вагітності становить приблизно 91-96 г на добу. Якщо ж кількість збільшується, це може призвести до структурних змін обличчя майбутньої дитини.

Зараз дивляться

Наукові експерименти

Попередні дослідження свідчать про те, що спадковість відіграє важливу роль у формуванні обличчя людини. У новому експерименті дослідники спробували висвітлити роль білкової дієти вагітних.

Дослідники почали з секвенування тканин обличчя людських ембріонів. Вони виявили підсилювачі, пов’язані з генами, які впливають на розвиток скелету.

Щоб зрозуміти, які види модуляції можуть відбуватися, науковці продовжили експерименти на мишах і рибках даніо: в одних випадках вони активували гени, які впливають на структуру передньої частини голови, а в інших – дезактивували.

Активація генів у мишей призвела до збільшення рис морди, а дезактивація у рибок даніо – до подовження форми голови.

Потім вони перевірили, чи може дієта впливати на цей процес та змінили рівень споживання білка у мишей.

Тестування показало, що у самок, які отримували додатковий білок, спостерігалися зміни у розвитку ембріонів: вони мали менші ніж зазвичай щелепні кістки та збільшені носові капсули.

Це свідчить про важливість дієти під час вагітності та підкреслює потребу у подальших дослідженнях.

ДжерелоMedicalxpress

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-03-29 12:51:25