Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

що це за група і які країни туди входять

БРІКС – це неформальна назва спільноти п’яти великих країн, що розвиваються. Що відомо про групу, які в неї цілі та яке місце посідає в БРІКС Росія – читайте в матеріалі Фактів ICTV.

Що таке БРІКС – що відомо про організацію

БРІКС не є міжнародною організацією, союзом або торговим блоком. Група не має статуту, установчого договору та будь-чого аналогічного. За даними ВВС, під час останнього саміту БРІКС, який проходив у ПАР, подейкували про інституалізацію групи, але жодних документальних підтверджень цьому поки що немає.

БРІКС називають аналогічним G7 або G20 клубом за інтересами країн, яких не влаштовує “домінування” Заходу. Групу було створено для “реформації міжнародних фінансових інститутів з метою поліпшення представництва країн, що розвиваються”.

Зараз дивляться

Країни БРІКС стали засновниками New Development Bank (NBD) з капіталом $250 млрд для інвестицій у країни, що розвиваються. До банку приєдналися й інші учасники, які не входять до групи, зокрема Єгипет і ОАЕ.

Країни БРІКС вважаються великим і дуже різноманітним ринком із більш ризикованими, але й більш прибутковими інвестиціями, ніж ринок розвинених країн. Вважається, що серед країн-учасників групи лідирує Китай.

Які країни входять до БРІКС

Спочатку до складу БРІКС входили Бразилія, Росія, Індія та Китай, пізніше до них приєдналася ПАР. За словами посла ПАР у БРІКС Аніла Сукала, 22 країни бажають офіційно приєднатися до групи, і приблизно така сама кількість обмірковують це питання, зокрема Куба, Казахстан і Венесуела. У серпні 2023 року президент ПАР Сиріл Рамафоса заявив, що Аргентина, Іран, Саудівська Аравія, Єгипет, Ефіопія та ОАЕ отримали запрошення вступити до БРІКС із 1 січня 2024 року.

За словами професора Падрега Кармоді з Коледжу Святої Королеви Єлизавети, кожна країна БРІКС нібито домінує у своєму регіоні. Сьогоднішні учасники БРІКС представляють 40% населення у світі та четверту частину світового ВВП. Якщо до групи увійдуть уже запрошені країни, вона контролюватиме 80% усього світового видобутку нафти.

Які цілі у БРІКС і яке місце Росії в групі

– Китай перетворився на “велику рибу”, за рахунок БРІКС він створює собі образ головного представника Глобального Півдня, який виступає за реформу або повалення сучасного світового порядку, – стверджує професор Кармоді.

При цьому Індія конкурує з Китаєм в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні і співпрацює зі США на противагу впливу Пекіна.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Росія за своїми економічними перспективами вважається аутсайдером у БРІКС. Російська економіка зберігає сировинний характер, що зумовлює її залежність від поточної кон’юнктури на світових ринках. 

Росія вважає БРІКС частиною своєї боротьби проти Заходу, а також механізмом, який допомагає впоратися з санкціями за вторгнення в Україну, впевнений Креон Батлер, директор програми глобальної економіки і фінансів аналітичного центру Chatham House. Але не всі учасники групи підтримують ідею трансформації БРІКС у відкритого гравця проти Заходу.

– ПАР, Бразилія та Індія не хочуть розколотого світу, протистояння із Заходом невигідне для їхньої безпеки і процвітання, – каже Батлер. 

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-01 21:49:58