Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Шарль Мішель: Є багато способів уникнути призначення Орбана головою Євроради

Президент Євроради Шарль Мішель, який достроково залишить свою посаду для участі у виборах до Європарламенту, пояснив, що його колеги мають достатньо інструментів, щоб угорський прем’єр Віктор Орбан не став його наступником.

За його словами, для цього достатньо мати політичну волю, оскільки процедура призначення нового президента Ради є гранично простою і прозорою.

— У червні в будь-якому разі має бути прийняте рішення щодо мого наступника, а рішення парламенту буде прийняте лише в липні, тому Рада Європи матиме більш ніж достатньо можливостей заздалегідь прийняти рішення, — пояснив Мішель.

Зазначимо, згідно з протоколом, якщо лідерам ЄС не вдасться швидко дійти згоди щодо наступника Мішеля, головування в Європейській раді тимчасово перейде до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана – лідера країни, яка головуватиме в Раді ЄС з липня 2024 року до грудня.

Зараз дивляться

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Орбан засумнівався, що повномасштабне вторгнення Росії в Україну, що призвело до сотень тисяч жертв, слід називати “війною”.

Тим часом ЄС готує запасний план допомоги Україні на суму до 20 млрд євро, використовуючи боргову структуру, що дозволяє обійти заперечення угорського прем’єра щодо фінансування Києва.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-08 00:06:54