Сенсаційна Сакартвело: Грузія обіграла Португалію і вийшла у плейоф на дебютному Євро

Збірна Грузії з футболу здобула сенсаційну перемогу над Португалією у матчі третього туру групового етапу Євро-2024.

Гра Грузія – Португалія відбулася Фельтінс Арена у Гельзенкірхені та завершилася перемогою команди Сакартвело з рахунком 2:0.

Перед заключним матчем у групі португальці здобули дострокову путівку до 1/8 фіналу з шістьма очками, а у Грузії було лише одне очко у двох матчах. Стільки ж було й в чехів, тоді як турки мали 3 пункти у двох матчах.

Грузія вийшла у плейоф на дебютному Євро

Цьогорічні дебютанти Євро-2024, грузини, повели вже на другій хвилині після голу Хвічі Кварацхелія.

На 28-й хвилині Франсішку Консейсау мав реальний шанс зрівняти, але м’яч влучив у сітку зі зворотного боку. До кінця першого тайму гра вирівнялася, але команди пішли на перерва за мінімальної перемоги Сакартвело.

У другому таймі на 57-й хвилині рахунок у матчі подвоїв грузинський форвард Жорж Мікаутадзе, реалізувавши пенальті за фол Антоніу Сілви на Луці Лочошвілі.

Завдяки цій перемозі команда Грузії з чотирма очками посіла третє місце у своїй групі та вперше в історії вийшли до плейоф чемпіонату Європи.

Суперником Грузії в 1/8 фіналу стане Іспанія. Гра відбудеться у неділю, 30 червня, у Кельні.

З детальним календарем і розкладом матчів Євро-2024 ви можете ознайомитися в нашому матеріалі.

Примітка: Сакартвело – це історична назва Грузії і саме так вона звучить грузинською. У 2023 році у Раді навіть зареєстрували проєкт постанови про використання в Україні історичної назви Грузії Сакартвело.