Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Росія готує до 300 тис. військових для посилення тиску на фронті – Умєров

Фото: Генштаб ЗСУ

Росія готує угруповання військ чисельністю до 300 тис. військ біля кордонів з Україною.

Водночас постачання перших західних винищувачів F-16 відбудуться “дуже скоро”, хоча близько половини вкрай необхідної іноземної військової допомоги надходить із запізненням.

Про це заявив міністр оборони України Рустем Умеров в інтерв’ю агентству Reuters у Києві в понеділок.

Зараз дивляться

Наступ і жива сила РФ

За словами міністра, Росія перекидає на фронт дедалі більше живої сили і техніки. І хоч українським Силам оборони вдалося стабілізувати новий фронт на північному сході Харківської області, але, зазначає Умеров, Кремль готується до нового натиску.

– Їхня мета – відкрити новий фронт на півночі, щоб почати використовувати всю свою живу силу, вогневу міць проти нас, вони продовжують виконувати своє завдання зі знищення нації, – сказав він.

Міністр додав, що Росія має близько 500 тис. військовослужбовців на території України, а біля українських кордонів РФ хоче додати ще від 200 тис. до 300 тис. військових.

Ще до того, як російські війська цього місяця увійшли в північну частину Харківської області, захопивши прикордонні села та змусивши тікати тисячі мирних мешканців, росіяни кілька місяців здійснювали наступ на Донеччині.

– Час має вирішальне значення, і для відбиття атак нам необхідно, щоб поставки були здійснені вчасно, – сказав Умеров.

Постачання зброї

За словами міністра, Україна витримує “але, звісно, нам потрібно більше зброї, нам потрібно більше вогневої потужності, нам потрібні ракети дальнього радіусу дії, щоб не дозволити їм увійти в нашу державу”.

Умеров додав, що Україна вдячна за військову допомогу і зброю, яку поставляють її партнери, але тільки половина обіцяних поставок приходить вчасно.

Кожна затримка йде на користь набагато чисельнішому і краще оснащеному противнику України, лінія фронту якого простяглася на 1,2 тис. км.

Він сказав, що очікує поставки винищувачів F-16 “сподіваюся, дуже і дуже скоро”.

На запитання про те, скільки винищувачів Київ розраховує отримати, він сказав: “Нам потрібно стільки, скільки ми зможемо отримати”.

– На цьому етапі ми зосереджені на підготовці персоналу… пілотів, ми зосереджені на інфраструктурі, ми зосереджені на залученні оперативних і ремонтних груп, ми працюємо над модернізацією або залученням нових платформ, – додав він.

За його словами, Україна також продовжує нарощувати власне виробництво зброї та безпілотників, а також можливості ведення радіоелектронної боротьби.

Мобілізація в Україні

Як пише Reuters, в Україні також “присутні труднощі” з набором необхідної кількості військовослужбовців для поповнення і ротації втомлених і виснажених солдатів, деякі з яких воюють з лютого 2022 року.

За словами Умерова, до 1,2 мільйона осіб оновили свої дані через Інтернет, як того вимагає законодавство, щоб допомогти призовникам, але міністр не сказав, скільки людей уряд хоче або думає, що зможе призвати.

Як пише Reuters, не вказуючи джерел, військові аналітики оцінюють чисельність українських військовослужбовців, включно зі співробітниками служб безпеки та правоохоронних органів, у понад мільйон осіб.

Умеров в інтерв’ю знову заявив, що Київ сповнений рішучості звільнити всю свою територію до міжнародно визнаних кордонів 1991 року, включно з Кримом.

Але головним військовим завданням на найближчі місяці буде утримання оборонних рубежів і придушення противника за одночасного зміцнення українських військових можливостей у повітрі, на морі та на суші.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-28 19:21:20