Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Різні форми зайнятості й модернізація ДСЗ: Мінекономіки підготувало проєкт нового Кодексу законів про працю

Фото: Факти ICTV

У Міністерстві економіки України планують обговорити проєкт нового Кодексу законів про працю. Він замінить КЗпП 1971 року, який вже застарів і гальмує розвиток економіки.

Про це заявила міністр економіки України Юлія Свириденко. Вона стверджує, що повномасштабна війна показала всі недоліки, архаїчні та часто шкідливі радянські норми застарілого КЗпП.

Легалізація різних форм зайнятості

– У новому законодавстві про працю ми нарешті легалізуємо різні форми зайнятості: дистанційну роботу, надомну, нефіксований робочий час, – анонсувала Свириденко.

Згідно з планом, Мінекономіки хоче осучаснити збирання інформації про працівника. За її словами, більше не потрібні будуть паперові трудові книжки. Вона пояснила, що головна мета – створити умови для безперешкодної роботи.

Зараз дивляться

Державне замовлення у ЗВО

У 2024 році Мінекономіки планує реформувати підходи до держзамовлення. У відомстві хочуть звести до мінімуму держзамовлення у закладах вищої освіти, водночас надавши українцям можливість отримати грант і бажану професію.

– Грант частково покриватиме витрати на навчання. Заклад та освітню програму студент обиратиме за вподобаннями. Мета системи – максимальна свобода вибору. Людина вступатиме в навчальний заклад, куди хоче, а не там, де є бюджетні місця, – пояснила вона.

Модернізація Державної служби зайнятості

Ще один важливий крок для оновлення ринку праці в Україні – модернізація Державної служби зайнятості. У ДСЗ хочуть зробити поступовий перехід до моделі розвитку людського капіталу та підтримки соціально незахищених категорій населення.

Згідно з планами Мінекономіки, у рамках реформи ДСЗ відбудеться цифровізація 90% процесів, мережі партнерств з тренінговими та компаніями з добирання персоналу, а також громадськими організаціями, що займаються соціальними проєктами.

Перенавчання українців і компенсації для роботодавців

У повідомленні Мінекономіки стверджують, що наступного року обсяги державної підтримки людей і бізнесу значно збільшаться: навчання та перенавчання зможуть пройти 100 тис. українців.

Там анонсують, що роботодавці зможуть отримати компенсації за облаштування щонайменше 10 тис. інклюзивних робочих місць, а в рамках програми єРобота планують видати 15 тис. грантів.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Свириденко звернула увагу, що ринок праці в Україні потребує інженерів і технічних спеціалістів оборонно-промислового комплексу, військових, випускників STEM-освіти, медиків, психологів, педагогів, енергетиків, будівельників, архітекторів, проєктантів.

Джерело: Мінекономіки

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-01-06 00:55:45