Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

РФ проводить три операції на оперативному рівні – ISW

Фото: Генштаб ЗСУ

Російські війська проводять бойові операції на трьох напрямках, які не пов’язані між собою, проте можуть надати окупантам тактичних успіхів.

Про це йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).

Ситуація з боями на Сході

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що за останні дні ситуація на східних фронтах України значно погіршилася – окупанти ведуть механізовані атаки на Лиманському, Бахмутському та Покровському (на захід від Авдіївки) напрямках.

Зараз дивляться

Суха погода дозволила російським танкам просуватися і перекидати більше підрозділів для досягнення тактичних успіхів, попри важкі втрати.

Раніше ЗСУ успішно оборонялися від такого роду наступів ворога, коли мали достатньо ресурсів. Зараз США затримують військову допомогу і ЗСУ відчувають значний дефіцит як артилерійських снарядів, так і засобів протиповітряної оборони. Російське командування користується цією ситуацією з дефіцитом для своїх оперативних наступів.

У РФ вважають, що ЗСУ не зможуть захиститися від нинішніх і майбутніх російських наступів саме через затримки допомоги.

Бої РФ на трьох напрямках

Останнім часом російські війська періодично зміщують свій фокус між наступальними операціями на Лиманському, Часів Ярському та Покровському напрямках, наголошують аналітики.

Спочатку війська РФ надавали пріоритет захопленню Авдіївки на початку 2024 року. Потім зосередилися на Лиманському напрямку, дещо знизивши темп біля Авдіївки. А зараз активізують зусилля для захоплення Часового Яру в березні-квітні 2024 року.

Експерти ISW вважають, що у РФ немає можливості проводити більше ніж одну ефективну широкомасштабну операцію одночасно. Росіяни здатні вести кілька наступальних операцій по черзі, щоб Україна розтягувала свої оборонні можливості по фронту.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-14 10:02:32