Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

РФ має проблеми у забезпеченні військ через українські удари по складах – The Economist

Фото: Генштаб ЗСУ

Росія продовжує просуватися на сході України, хоча стикається зі значними проблемами у забезпеченні своїх військ. І ці проблеми лише наростають.

Про це пише видання The Economist.

Відступ українських військ

Минулого тижня українські підрозділи вийшли із міста Вугледар, що на Донеччині, яке лежить на перетині східного і південного фронтів. Вище командування віддало наказ про відступ, щоб уберегти своїх військових від оточення. Тоді Зеленський зауважив, що для України важливіше захистити життя солдатів.

Схожа ситуація й у Торецьку, шлях до якого російські війська прокладали за допомогою керованих авіабомб, знищуючи все на своєму шляху. 8 жовтня українські військові повідомили, що бої йдуть у самому Торецьку, ситуація нестабільна, буквально за кожен під’їзд йде боротьба.

Вугледар не має великого стратегічного значення для РФ, а ось Торецьк, який знаходиться на висоті, може бути використаний для блокування українських шляхів логістики.

Водночас Росія не досягла значного прогресу у взятті Часового Яру, що за 40 км на північ від Торецька, і застрягла біля каналу у східній частині міста. Також росіянам не вдається взяти під контроль Покровськ, важливий логістичний вузол, який розташований на трикутнику автомобільних і залізничних шляхів і є головною ціллю для окупантів.

До речі, ще у серпні багато говорили про неминуче падіння Покровська. Але темпи російського наступу помітно сповільнилися, і за останні три тижні в окупантів лише незначне просування.

Deep State

Проблеми росіян із постачанням

Колишній начальник штабу Міноборони Німеччини Ніко Ланге говорить, що у росіян зараз не вистачає сил для скоординованої атаки. А взяття Покровська дало б Росії плацдарм для атак вглиб центральної України і погіршило забезпечення українських підрозділів на півдні Донбасу. Навіть за умови успіху, операція зі взяття Покровська займе багато місяців і завдасть росіянам надзвичайно великих втрат, вважає Ланге.

В деяких колах є побоювання щодо краху України, та поки немає жодних передмов для такого краху. План України полягає в тому, щоб поступитися деякими позиціями, завдавши Росії максимальних втрат у живій силі і техніці та зберігши власні сили для подальших боїв на нових укріплених рубежах.

Також велике питання, як довго Росія зможе продовжувати втрачати понад тисячу осіб на день. І здається, що невичерпні запаси бронетехніки і танків радянських часів, які росіяни мали на початок війни, вже наступного року можуть вичерпатися.

За даними Інституту вивчення війни (ISW), лише в районі Покровська минулого року окупанти втратили щонайменше п’ять дивізій танків і бронемашин. А без броні російські солдати стають легкою мішенню для українських FPV-безпілотників.

У РФ зменшується кількість важкої техніки

Від початку цього року Росія випустила вдесятеро більше артснарядів, ніж українці. Зараз росіяни все більше залежать від боєприпасів із КНДР. Та все ж перевага Росії в артилерії зменшується.

За даними українських джерел, зараз розрив в артилерії скоротився до 2,5:1 на користь РФ. Україна ж отримує більше снарядів від союзників, українське виробництво прискорилося, а удари по складах боєприпасів на території РФ є ефективними.

Однак Україна досі не має дозволу бити західними ракетами великої дальності по цілях у РФ, а ще в українців немає протидії керованим авіабомбам, якими росіяни закидають східний фронт. Зараз КАБи – це найпотужніша зброя окупантів на полі бою.

За даними експертів, Росія ще далека від досягнення своєї головної мети: встановлення контролю над Донецькою та Луганською областями до кінця 2024 року. Крім того, Москва зараз намагається витіснити українські війська з Курської області, і схоже це займе набагато більше часу, ніж планувалося.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Битва, в якій Росія однозначно перемагає, відбувається в інформаційному просторі, наголошує Ланг.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-11 14:36:08