Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як скористатися зеленою карткою: все про страхування за кордоном

Фото: Depositphotos

Зелена карта – це аналог ОСЦПВ, але для закордонних поїздок. Цей поліс покриває відповідальність водія у разі, якщо він став винуватцем ДТП за кордоном. Страховка покриває витрати на ремонт транспортного засобу, лікування постраждалих та інші витрати, пов’язані з аварією. Водій звільняється від необхідності оплачувати збитки зі своєї кишені.

Як працює зелена карта?

Основний принцип дії зеленої карти простий: якщо в країні, в якій діє поліс, сталася ДТП з вини застрахованої особи, страховик відшкодує збитки постраждалій стороні. Однак важливо пам’ятати, що зелена карта не покриває збитки самому винуватцю ДТП або його автомобілю – для цього потрібен інший вид страховки, наприклад, КАСКО.

Де діє зелена карта?

На 2024 рік зелена карта діє в більш ніж 40 країнах. Сюди входять майже всі європейські держави, а також такі країни, як Туреччина, Марокко, Ізраїль та Іран. Повний список країн можна уточнити у свого страховика або на відповідному сайті.

Як оформити зелену карту?

Оформити зелену карту можна у будь-якій страховій компанії, яка пропонує цей вид послуг. Процедура оформлення досить проста:

  • Підготуйте документи на автомобіль (техпаспорт) і свої водійські права.
  • Виберіть термін дії поліса – від 15 днів до одного року.
  • Сплатіть вартість поліса.

Вартість зеленої карти онлайн на Minfin.com.ua залежить від терміну дії та країни призначення. Наприклад, поїздка у найближчі європейські країни може обійтися дешевше, ніж, скажімо, до Туреччини.

Що робити в разі ДТП за кордоном: як використовувати страховку

Якщо ви потрапили в ДТП за кордоном, дотримуйтесь такого плану дій:

  1. Не панікуйте. Зберігайте спокій і дотримуйтесь встановлених процедур.
  2. Зв’яжіться з місцевою поліцією. Для фіксації ДТП і складання протоколу потрібно обов’язково викликати правоохоронні органи.
  3. Повідомте в страхову компанію. Повідомте свого страховика про те, що трапилося. Деякі страхові компанії надають цілодобову підтримку, а також можуть запропонувати допомогу в перекладі, якщо виникнуть мовні труднощі.
  4. Заповніть документи. Після оформлення поліцією всіх необхідних документів, збережіть їхні копії для подальших дій.

Головне – уважно слухати службу підтримки та виконувати необхідні дії. Вам можуть знадобитися документи, фото і все, що пов’язано зі страховим випадком.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

У деяких випадках страхові компанії можуть відмовити у відшкодуванні шкоди, якщо не дотримано правил дорожнього руху або якщо ДТП сталася з вини водія в стані алкогольного сп’яніння.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-10-11 15:50:52