Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

РФ цілеспрямовано била по дитячих лікарнях, пологових будинках та облклініці — дослідження

Згідно з новим дослідженням Центру інформаційної стійкості (CIR), Росія навмисно і неодноразово завдавала ударів по медичних установах в українському місті Херсон, заподіявши шкоди дитячим лікарням, пологовим будинкам та обласній клініці.

Звіт CIR показує, якою мірою Москва систематично обстрілює державні медустанови. Слідчі з відкритих джерел виявили, що сім із них було пошкоджено внаслідок 14 окремих атак, що сталися за шість місяців із грудня 2022 року по травень 2023 року.

Деякі об’єкти постраждали кілька разів. Останній удар по лікарні стався в серпні.

Зараз дивляться

Дослідники використовували супутникові знімки, свідчення свідків і фотографії, розміщені в соціальних мережах, зокрема з офіційних каналів. Були переконливі докази того, що шкоди було завдано російськими обстрілами.

Один снаряд залишив велику дірку в південній стіні міського обласного кардіологічного центру, в яку влучили тричі.

Ще один обстріл стався 27 грудня 2022 року. Два снаряди впали в жваве пологове відділення Херсонської клінічної лікарні, приземлившись усього за 10 метрів від жінок із новонародженими дітьми.

Чотири дні потому, напередодні Нового року, росіяни почали руйнівну атаку по всьому місту. Унаслідок обстрілу було пошкоджено будівлі, зокрема Херсонську обласну дитячу лікарню, де було вибито 700 вікон. Унаслідок вибуху постраждали маленький хлопчик і його сестра, які гуляли вулицею.

Також російські артилерійські підрозділи обстріляли міський пологовий будинок номер один, реабілітаційний центр для дітей-інвалідів та обласну клінічну лікарню.

Вони вразили клінічний комплекс на північному сході Херсона, в якому перебували 120 пацієнтів. Пошкоджено пологові та онкологічні відділення.

– Дії Росії в Херсоні разюче нагадують російську тактику в Сирії, де, вочевидь, каральні удари наносили день у день упродовж багатьох років в утримуваних повстанцями районах Ідлібу та Алеппо, – заявили в CIR.

Офіс Червоного Хреста в центрі Херсона зазнав трьох ударів, причому цілеспрямовано атакували медичних працівників. Волонтерка Червоного Хреста Вікторія Яришко загинула в грудні 2022 року від снаряда, коли роздавала хліб. Загинув також літній чоловік, який стояв у черзі біля будівлі.

– Єдиний ефективний засіб пом’якшення – це завдати удару по російських вогневих позиціях, військах і складах боєприпасів на окупованій території на півдні, – підсумовує доповідь.

Фото: МОЗ

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-09-21 13:10:03