Резекція поліпа шийки матки. Показання до проведення процедури
Показання до проведення процедури
Резекція поліпу шийки матки або поліпектомія – щадне хірургічне втручання, яке направлене на видалення новоутворення, що розташовується на шийці матки. Для його проведення застосовується гістероскопія, що дозволяє ввести спеціальний інструмент через піхву, захопити поліп та обережно видалити.
Поліпи можуть утворюватись у цервікальному каналі в одиночній або множинній кількості. Вони є доброякісними утвореннями, які розташовуються на ніжці. Не існує консервативних методик позбавлення від них, тому при постановці діагнозу призначається операція. Вона є доцільною при появі наступних симптомів:
- збільшення інтенсивності та тривалості менструацій;
- поява больових відчуттів в нижній частині живота;
- дискомфорт та кров’янисті виділення під час або після інтимної близькості;
- погане самопочуття, запаморочення, слабкість.
Фінальне рішення щодо хірургічного видалення поліпу шийки матки приймається лікарем після ретельного обстеження пацієнтки. Операцію важливо провести задля того, щоб уникнути небезпечних ускладнень хвороби, таких як безпліддя, анемія та злоякісне переродження новоутворення.
Переваги проведення гістероскопії
В сучасних умовах гістероскопія при видаленні поліпів шийки матки повністю витіснила традиційне вишкрібання. Це обумовлено малотравматичністю процедури, яка проводиться під відеоконтролем для точного видалення новоутворення. Поліпектомія має наступні переваги для пацієнтки:
- локальне видалення саме поліпів без пошкодження здорових тканин шийки матки;
- відсутність впливу на репродуктивні функції та можливість подальшого народження дітей;
- доступ до новоутворення через піхву, що дозволяє уникнути розрізів;
- повне позбавлення від поліпу всього за одну процедуру;
- можливість швидкого одужання без тривалого перебування у клініці.
Під час проведення гістероскопії лікар може одночасно виконати діагностику репродуктивних органів, виявити інші можливі хвороби. Процедура не потребує тривалої підготовки та проводиться через 3-4 дні після завершення менструації.
Хід проведення операції
При обранні гістероскопії лікар вводить пацієнтці загальний наркоз (місцева анестезія застосовується рідко). Жінка розташовується у гінекологічному кріслі, до цервікального каналу вводиться спеціальний інструмент – гнучкий зонд з камерою на кінці. Після обстеження матки виявляються розташування поліпів та їхню кількість.
Надалі поліпи підсікаються та акуратно видаляються через статеву щілину. Їх відправляють на гістологічне дослідження, щоб підтвердити відсутність онкологічного процесу. Жінка може одразу в день операції відправитись додому. Реабілітаційний період вдома триває 2-3 тижні та потребує дотримання рекомендацій лікаря.
Джерело: сайт bilyak.com.ua.