Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Рада посилила незалежність САП, але не скасувала повністю “правки Лозового”

Верховна Рада України проголосувала за проєкт закону, який розширює незалежність такого держоргану, як Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) та робить його окремим органом прокуратури.

Як свідчить картка законопроєкту №10060 на сайті Верховної Ради, документ був ухвалений в цілому 298 голосами нардепів.

Депутат з фракції Голос Ярослав Железняк зазначив, що разом з цим, у законопроекті не були скасовані повністю так звані правки Лозового.

Зараз дивляться

Примітно, що ухвалення законопроекту є однією з основних вимог МВФ, Євросоюзу та послів G7.

Що передбачає закон №10060

Ухвалений закон надає САП статус окремої юридичної особи, яка є незалежною від Офісу генерального прокурора. Також документ передбачає зміни процедури конкурсного відбору на посади керівника, заступників голови САП та прокурорів органу.

Крім того, закон передбачає надання очільнику САП доступ до державної таємниці усіх ступенів секретності та повноваження для самостійного визначення структури, штату та організацію діяльності САП.

Також документом передбачено, що фінансування діяльності конкурсних комісії, членів цих комісій та їх помічників, які здійснюють відбор до САП, може здійснюватися внаслідок залучення міжнародної технічної допомоги.

Нардеп від партії Європейська солідарність Ірина Геращенко повідомила, що законом також були скасовані правки щодо терміну розслідування до вручення підозри. Раніше передбачалось, що на період воєнного стану було встановлено термін 30 місяців для розслідування до вручення підозри. Тепер ці обмеження скасовано, а розслідування може тривати безтерміново.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Зазначимо, що на сайті Верховної Ради наразі відсутній фінальний текст закону.

Правки Лозового

Так звані правки Лозового отримали назву за прізвищем депутата від Радикальної партії Ляшка, який їх запропонував у 2019 році.

“Правками Лозового” були запроваджені наступні зміни:

  • ч. 1 ст. 284 КПК була доповнена п. 10, через що підставою для закриття кримінального провадження стало закінчення строку досудового розслідування після повідомлення про підозру.
  • був змінений порядок продовження строку досудового розслідування, повноваження щодо чого були передані від керівника органу прокуратури до слідчого судді.

Примітно, що Центр протидії корупції (ЦПК) пише, що правоохоронний комітет лишив у законопроєкті ключову норму “правок Лозового”, а саме п.10 ч.1 ст. 284 КПК. Без її скасування, пише ЦПК, інші зміни “просто не мають жодного сенсу”.

Відсутність скасування “правок Лозового” відзначили і в Transparency International Ukraine.

Джерела: Верховна Рада України, Ярослав Железняк, Ірина Геращенко, ЦПК, Transparency International Ukraine

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-12-08 19:17:17