Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Психічне здоров’я українців за два роки великої війни, статистика — МОЗ

За даними Національної служби здоров’я України (НСЗУ), від початку повномасштабної війни в електронну базу системи охорони здоров’я внесено дані про 9 233 254 звернення українців до лікарів із питань психічного здоров’я. З них 4 359 704 звернулися у 2023 році.

Про це повідомили у пресслужбі МОЗ України.

Результати опитування

– Війна, яка триває в Україні вже десять років і, зокрема, два роки в повномасштабному форматі, калічить не лише наші тіла, травмує й ментальне здоров’я нації, – ідеться в повідомленні.

Зараз дивляться

Зазначається, що, згідно з результатами другої хвилі соціологічного дослідження, проведеного Gradus Research у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?, за останні пів року 42% українців відчували потребу в психологічній допомозі.

При цьому:

  • 6% опитаних зверталися до фахівця;
  • 31% не зверталися, але думають над цим;
  • 29% тих, хто не звертався по психологічну допомогу, пояснюють це своєю впевненістю в тому, що вони можуть впоратися самостійно;
  • 29% не вважають, що їхні проблеми достатні для такого звернення.

Попит зріс удвічі

– Серед усіх взаємодій з питань охорони психічного здоров’я саме психологічну допомогу на всіх рівнях у 2023 році отримали понад 320 тис. пацієнтів, – зазначив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

За його словами, загалом обсяг наданих послуг у цій сфері зріс торік удвічі порівняно з попереднім роком.

Навчання медиків первинки

У МОЗ нагадали, що триває масштабування навчання сімейних лікарів і педіатрів за програмою mhGAP (програма дій щодо подолання прогалин у сфері психічного здоров’я).

Наразі сертифікати про його проходження отримали понад 70 тис. медиків, із них близько 17 тис. – лікарі первинки (сімейні лікарі, педіатри, терапевти).

Направлення до профільних фахівців

Наразі пацієнти можуть безоплатно отримати послуги з ментального здоров’я в майже 1 000 медзакладах первинної ланки меддопомоги. Такою можливістю у 2023 році скористалося понад 200 тис. українців.

Наступний етап – налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень і розвиток окремих центрів психологічної реабілітації, повідомили у відомстві.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-02-25 10:40:07