Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Привиди домашніх улюбленців після їхньої смерті, як це допомагає пережити скорботу — вчені

Менш ніж за тиждень після смерті її золотистого ретривера Райлі професор інформаційних досліджень Університету Меріленда Джен Голбек виявила, що він спить у вітальні, згорнувшись калачиком, як завжди, на своїй червоно-сірій шерстяній підстилці.

Було дуже реально

– Мені знадобилася секунда, щоб сказати родині, що це неправильно. Коли я озирнулася, його там уже не було, – розповіла дослідниця.

Голбек каже, що не вірить у привидів. Але для неї цей момент був досить реальним, щоб викликати сльози навіть, коли вона розповідала цю історію.

Дослідження

Джен Голбек проаналізувала надприродні відвідування, про які повідомили 544 власники собак у Twitter/X та Instagram, у відповідь на запитання, яке вона розмістила у своїх популярних акаунтах.

Близько половини таких видінь були фізичними проявами, такими як клацання кігтів по твердій деревині, відчуття мокрого носа на щоці або пухнастої теплої істоти на ліжку поруч із ними.

Інша половина опитаних розповіла про знаки, такі, наприклад, як бачити метелика або веселку чи зустріч із собакою уві сні.

– Загалом це були мирні взаємодії, які майже завжди приносили полегшення. Психологічно це було добре для людей, – зазначила вчена.

Мало публічного виходу для горя

За її словами, дослідження показують, що люди, які бачать привиди померлих близьких, часто називають їх галюцинаціями. З наукової точки зору це правда, каже Джен. Але водночас це здається зневажливим до психології цього досвіду.

Науковиця стверджує, що суспільство дає власникам домашніх тварин мало публічного виходу для горя. У той час як у разі смерті члена сім’ї люди отримують вихідні для скорботи, знижки на авіаквитки для поїздки на похорон.

Але дослідження показують, що люди формують прив’язаність зі своїми собаками, подібну до тієї, що виникає між матерями та дітьми, каже Голбек.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-14 11:33:46