Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Припинення надання консульських послух чоловікам призовного віку за кордоном: Кулеба

Українські закордонні дипломатичні установи обмежать надання консульських послуг для чоловіків призовного віку допоки ті не оновлять свої документи в ТЦК.

Про це у соцмережі X (колишній Twitter) повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Консульства України: обмеження послуг для чоловіків призовного віку

Він нагадав, що захист прав та інтересів громадян України за кордоном завжди був і залишається пріоритетом МЗС.

Зараз дивляться

– Водночас в умовах повномасштабної російської агресії головним пріоритетом є захист Батьківщини від знищення. Як це виглядає зараз: чоловік призовного віку виїхав за кордон, показав своїй державі, що питання її виживання його не обходить, а потім приходить і хоче отримати від цієї держави послуги. Так не працює. У нас в країні війна, – наголосив він.

Крім того, нагадує міністр, обовʼязок оновлювати свої документи в ТЦК існував і до ухвалення нового закону про мобілізацію.

– Якщо ці люди вважають, що хтось там, далеко на фронті, воює і віддає свої життя за цю державу, а хтось посидить за кордоном, але при цьому буде отримувати послуги від цієї держави, — то так це не працює, – сказав очільник МЗС.

За його словами, перебування за кордоном не звільняє громадянина від обовʼязків перед Батьківщиною, саме тому Кулеба вчора доручив вжити заходів щодо “відновлення справедливого ставлення до чоловіків мобілізаційного віку в Україні та за кордоном. Це буде чесно“.

Дмитро Кулеба зазначив, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону про мобілізацію та після набрання ним чинності.

Призупинено видачу документів у закордонних відомствах

Своєю чергою у Центрі обслуговування громадян Паспортний сервіс повідомили, що через технічні причини було призупинено видачу готових документів у закордонних підрозділах ДП Документ.

Зазначається, що подача заяв-анкет на оформлення паспортних документів здійснюється у звичайному режимі.

– Видача паспортів можлива для дітей до 12 років, у звʼязку з відсутністю необхідності біометричної верифікації, – йдеться у повідомленні.

Додається, що закордонні філії повідомлять всіх користувачів послуг про поновлення роботи систем видачі документів на усіх офіційних ресурсах ДП Документ.

Консульства почали обмежувати послуги

Як зазначає Суспільне, в українському консульстві у Польщі повідомили, що призупинили прийом документів для чоловіків призовного віку.

– У відомстві кажуть, що розробляють механізми, які будуть діяти відповідно до закону про мобілізацію та чекають вказівок від МЗС, – зазначає мовник.

Схожа ситуація із генеральним консульством України у Барселоні, яке теж повідомило виданню про призупинення “отримання заяв на вчинення консульської дії” для чоловіків призовного віку.

Що передувало та закон про мобілізацію

Перед цим, 11 квітня, Верховна Рада України ухвалила у другому читанні закон Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку. Вже 16 квітня він був підписаний президентом України та опублікований на сайті парламенту.

Напередодні, 22 квітня, видання ZN.UA, посилаючись на лист першого заступника міністра закордонних справ Андрія Сибіги, повідомило, що МЗС наказало керівникам дипмісій України за кордоном тимчасово призупинити усі консульські дії для українців призовного віку.

Зазначалось, що починаючи з 23 квітня можливо буде лише оформити документи для повернення в Україну.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.


Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-23 12:35:04