Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Припинення надання консульських послуг чоловікам за кордоном: реакція Єврокомісії

Речниця Єврокомісії з внутрішніх справ, міграції та внутрішньої безпеки Аніта Хіппер заявила, що не може нічого конкретного сказати щодо зупинки надання консульських послуг українським чоловікам призовного віку за кордоном.

Реакція Єврокомісії на припинення надання консульських послуг

– Ми беремо це оголошення до відома. У мене немає конкретних коментарів, коли йдеться про Директиву про тимчасовий захист, яка регулює перебування переселенців з України на території ЄС. Ми не розрізняємо статі, а також призовний статус. Це все, що маю сказати зі свого боку, – зауважила вона у коментарі Радіо Свобода.

А представник Єврокомісії Ерік Там не сказав, чи підтримують у ЄС це рішення української влади, і чи підлягатимуть депортації українські чоловіки із простроченими документами.

Зараз дивляться

– Не нам коментувати рішення українського уряду щодо заходів, які необхідно вжити в контексті конфлікту. Єдине, що ми можемо зробити, – це пояснити, яка ситуація з цими особами, які перебувають на території Європи. Це те, що ми можемо зробити, – додав єврочиновник.

Консульства України призупинили послуги для чоловіків призовного віку

З 23 квітня українські закордонні дипломатичні установи обмежили надання консульських послуг чоловікам віком 18-60 років допоки вони не оновлять свої документи в ТЦК.

Це пов’язано з ухваленням закону про мобілізацію, який набуде чинності 18 травня 2024 року.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба зауважив, що невдовзі МЗС надасть уточнені розʼяснення щодо порядку отримання консульських послуг в межах законодавства для чоловіків мобілізаційного віку в закордонних дипломатичних установах із наближенням до вступу в дію закону про мобілізацію та після набрання ним чинності.

Джерело: Радіо Свобода

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-04-24 17:00:04