Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Як покращити стосунки з батьками – інструкція від психологів

Експерти популярної онлайн-платформи Психологічна підтримка запропонували своєрідну інструкцію, що містить п’ять кроків, про те, як поліпшити складні стосунки з батьками.

Пасивна агресія

– Якщо під час спілкування з мамою чи татом ви відчуваєте роздратування, сором, провину, втому або навіть страх, це може бути наслідком маніпуляцій або пасивної агресії з їхнього боку, – пояснюють фахівці.

За словами психологів, складні батьки можуть також порушувати кордони, шантажувати, перекладати відповідальність, вдаватися до гіперопіки, демонстративних страждань або руйнівної поведінки.

Зараз дивляться

П’ять кроків назустріч

Як стверджують експерти, навіть зі складними та токсичними батьками можна налагодити спілкування за п’ять кроків:

1. Прийміть. Усвідомте, що ви не в змозі змінити ваших батьків. Можна лише навчитися безпечно та екологічно взаємодіяти з ними.

2. Станьте спостерігачем. Намагайтеся під час спілкування відключити емоції та відсторонитися: наче ви спостерігаєте за ситуацією збоку. Водночас відстежуйте, що при цьому відчуваєте, який ваш внутрішній стан.

3. Говоріть прямо і відверто. Не відповідайте на маніпуляцію маніпуляцією. Говоріть про свої почуття прямо і відкрито. Це спонукатиме і ваших батьків до відвертого діалогу.

4. Задавайте тон розмови. Не реагуйте на провокації, натомість самі задайте стиль комунікації. Ви в цьому діалозі маєте бути в позиції дорослого, який рухає розмову в потрібному напрямку.

5. Контролюйте реакції. Не дайте втягнути себе в маніпулятивну гру. Ви – дорослий, а тому маєте вміти контролювати емоції і, відповідно, – обирати свої реакції на провокації матері чи батька.

Три стадії сприйняття

– Якщо вам здається, що у спілкуванні з вашими батьками ці поради не матимуть результату, то, ймовірно, ви не пройшли всі стадії сприйняття батьків і зупинилися на етапі знецінення, – пояснюють психологи.

І нагадують про три стадії сприйняття батьків, які має пройти людина:

  • ідеалізація: коли для маленької дитини мама найкраща;
  • знецінення: коли підліток вважає, що його батьки нічого не розуміють;
  • деідеалізація: доросла людина приходить до усвідомлення, що її тато і мама, як і кожна жива людина, мають свої як позитивні, так і негативні риси.

За словами експертів, поки ви не дійдете у своєму сприйнятті батьків до стадії деідеалізації, вам не вдасться навчитися з ними комфортно спілкуватися.

Побачте у своїх матері й батьку реальних людей зі своїми плюсами та мінусами: вже від самого цього усвідомлення комунікувати з ними стане набагато простіше, резюмують психологи.

Джерело: Психологічна підтримка

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-09 09:20:09