Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Повторне бронювання військовозобов’язаних: як подати запит

Повторне бронювання військовозобов’язаних – це фактично пролонгування наданої критично важливим підприємствам, установам чи організаціям відстрочки від призову на військову службу для їхніх працівників під час мобілізації.

Отримати таку відстрочку можна шляхом бронювання.

Усе, що потрібно знати про повторне бронювання військовозобов’язаних, журналістці Фактів ICTV Анастасії Кожушко розповів юрист LCF Law Group, кандидат у члени Асоціації правників України, молодший лейтенант запасу Володимир Романчук.

Зараз дивляться

Що таке бронювання військовозобов’язаних

Згідно зі ст. 24 Закону України Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку, бронювання військовозобов’язаних, які перебувають у запасі, здійснюється в мирний та у воєнний час задля забезпечення функціонування органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, а також підприємств, установ і організацій в особливий період.

Забронювати своїх працівників можуть лише ті підприємства, установи чи організації, які визнані критичним підприємством оборонно-промислового комплексу, економічного чи паливно-енергетичного сектору.

Вичерпний перелік критеріїв для визначення, які підприємства, установи та організації є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період Кабінет Міністрів затвердив своєю постановою №76 27 січня 2023 року.

Наприклад, пояснює Володимир Романчук, підприємства паливно-енергетичного комплексу мають відповідати двом пунктам із переліку, підприємства економічного сектору – трьом.

Як забронювати працівників

Перш ніж забронювати працівників, на підприємстві мають визначитись, чи відповідає установа необхідній кількості пунктів із переліку, затвердженого постановою Кабміну.

Після цього підприємство подає заяву з переліком працівників, яких потрібно забронювати, до Міністерства економіки.

Після того, як економічне відомство сконтактує з Генштабом ЗСУ, працівників буде заброньовано.

Список подається за формою згідно з додатком 1 в паперовій та/або електронній формі разом із відповідним обґрунтуванням та довідкою про кількість військовозобов’язаних за формою згідно з додатком 2.

Повторна подача запиту на бронювання

Слід зауважити, що бронювання компанії на кожного заявленого працівника зазвичай видається терміном на пів року.

Тож щопівроку на працівників критично важливих підприємств чекає повторна подача запиту на бронювання.

Як повторно забронювати працівників

Як повторно забронювати працівників (так само як і за умови первинного бронювання), детально описано в порядку бронювання військовозобов’язаних, затвердженому тією ж таки постановою Кабміну №76.

Що потрібно врахувати під час первинного та повторного бронювання військовозобов’язаних

Ті, хто займаються первинним чи повторним бронюванням військовозобов’язаних, мають враховувати, що забронювати зазвичай можна 50% працівників (разом із керівниками) або навіть більше, якщо підприємство зможе обґрунтувати, що для бронювання оптимальною є саме така кількість осіб.

Список критично важливих працівників для бронювання формують представники підприємства.

Під час вибору вони мають орієнтуватись на збереження працездатності підприємства та його статусу критично важливого у своєму секторі.

Однак, наголошує Володимир Романчук, якщо підприємство забронює не тих працівників, то ризикує втратити статус критичної установи, і бронювання надалі не відбудеться.

Продовження строку бронювання від мобілізації

Нагадаємо, що 7 травня Кабмін продовжив ще на один місяць дії відстрочок від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним рішеннями Мінекономіки.

Згідно з ухваленим рішенням уряду, строки дії відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, наданих військовозобов’язаним відповідними рішеннями Міністерства економіки згідно з постановою від 27 січня 2023 року №76, що не закінчилися на день ухвалення цього рішення, продовжуються автоматично на один місяць.

Повномасштабна війна в Україні триває вже 806-ту добу.

За ситуацією в містах можна стежити на інтерактивній карті бойових дій в Україні та карті повітряних тривог в Україні.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-09 10:24:18