Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Польща посилить перевірку українських перевізників на кордоні

Польща планує посилити перевірку українських перевізників на під’їзних шляхах до кордону.

Про це заявив міністр інфраструктури Польщі Альвін Гаядур після зустрічі у середу з польськими перевізниками.

– Ми хочемо боротися з нечесною конкуренцією з боку закордонних компаній, які забирають ринок у чесних польських перевізників… Результатом цієї зустрічі стане посилення контролю на під’їзних дорогах до прикордонних пунктів, які блокуються, – заявив Гаядур.

Він додав, що до перевірок, окрім інспекцій транспорту, долучаться представники поліції, митної та прикордонної служб.

Зараз дивляться

Міністр інфраструктури Польщі каже, що ним були направлені подання до Єврокомісії, які б передбачали утворення комітету, в рамках якого аналізувались би наслідки дій угоди між Євросоюзом та Україною щодо транспортного безвізу, запровадженого після початку повномасштабної війни з Росією.

Це потрібно польській стороні, оскільки, за словами Гаядура, це начебто спричиняє неконтрольовані та зростаючі збитки для польських автоперевізників, а також умови нерівної конкуренції та ризик ліквідації польських транспортних компаній.

Польща хоче повернутись до дозволів на перевезення для України.

Крім того, прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що офіційна Варшава ініціюватиме на рівні Євросоюзу відновлення дозволів на вантажоперевезення для України.

– Дуже важливо, щоб міністр інфраструктури отримав відповідні вказівки на Раду міністрів ЄС з питань транспорту, щоб повернутися до попередньої дозвільної системи. Система дозволів діяла добре. Ми запропонуємо відновлення цієї дозвільної системи,- заявив він.

Очільник уряду Польщі каже, що польською делегацією в Києві були узгоджені зміни, які, ймовірно, пришвидшать пропуск через кордон порожні вантажівки, що зменшить черги.

Нагадаємо, автомобільні перевізники з Польщі розпочали безстроковий протест на початку листопада поточного року.

Хочеш відпочити? Заходь на Факти.GAMES!

Однією з головних вимог протестувальників є повернення практики дозволів для українських перевізників, які були скасовані угодою з Європейським Союзом до 30 червня 2024 року. На думку поляків, угода має бути припинена, а дозвільний режим перетину кордону відновлений з 1 січня.

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2023-11-30 00:00:05