Будівельні матеріали м.Ніжин
Компанії України

Переваги сталевих дисків у зимовий період

Взимку, навіть за помірних морозів, підтримання кожного аспекту роботи автомобіля в належному стані стає пріоритетом для автомобілістів. В умовах війни можливість проїжджати сотні кілометрів на день без потреби постійно перевіряти стан коліс є особливо важливою. Оптимальним вибором для зимового періоду вважаються сталеві штамповані диски. А про те, якими перевагами вони наділені та чому якнайкраще підходять саме для поїздок за низьких температур, варто поговорити докладніше.

Чому сталь краще підходить для експлуатації в умовах низьких температур

Коли температура падає нижче 10 °C, більшість сплавів починає втрачати свою міцність. За подальшого зниження температури диски стають дедалі більш вразливими до механічних пошкоджень. В умовах звичайного переміщення містом ця особливість, можливо, й не грає такої важливої ролі. Однак під час багатогодинних зимових поїздок цілісність дисків має особливе значення.

Саме в таких умовах сталеві диски й розкривають повноту свого потенціалу. Вони стабільно себе показують під час холоду, що відразу нівелює більшість потенційних проблем для водія. Крім того, диски зі сталі також наділені суттєвими перевагами:

  1. Утилітарність. Вигідна ціна штампованих дисків поєднується з високими показниками надійності. Низьковуглецева сталь, що використовується для виробництва, характеризується значною міцністю.
  2. Мінімалістичний дизайн. Оформлення сталевих дисків позбавлене елементів, на яких може намерзнути лід або налипнути сніг. Внаслідок цього догляд за дисковою частиною в зимовий період буде значно легшим.
  3. Стійкість до механічних пошкоджень. Періодичне зимове потепління часто призводить до того, що сніг зникає в компанії з асфальтом. Навіть якщо автомобіль на повному ходу потрапить у вибоїну, сталевий диск не зламається, потенційно пошкоджуючи шини, а лише зігнеться. Завдяки такій особливості повернути дискові форму можна в найближчому шиномонтажі.

З огляду на ці особливості, краще на зимовий період мати в запасі саме сталеві диски.

Наскільки сталеві диски стійкі до корозії внаслідок дії реагентів

Не менш серйозною проблемою взимку стають хімікати, сіль, пісок та інші реагенти, якими посипають дороги з метою унеможливлення зледеніння. Коли диски внаслідок експлуатації вкриваються сколами та подряпинами, у ці отвори потрапляють краплі дорожньої хімії або дрібні частинки солі. Це потенційно може стати початком корозійних процесів, які швидко призведуть до цілковитої непридатності запчастини. На щастя, зі сталевими дисками такого не стається. Насамперед це пов’язано з фарбуванням порошковою емаллю, стійкою до агресивних сполук. Крім того, гальмівні супорти надійно захищені від взаємодії з реагентами, що також є перевагою.

Порівняння сталевих дисків з легкосплавними

Якщо порівнювати диски зі сталі з легкосплавними, варто виділити такі відмінності:

  • сталеві диски значно простіше відремонтувати та привести до первинної форми;
  • простий дизайн, позбавлений естетичних нюансів;
  • значно менша ціна порівняно з легкосплавними.

Особливості, наведені вище, стосуються експлуатації автомобіля саме в зимовий час. Ніхто не забороняє із закінченням зими «перевзути» колеса на литі диски, якщо цього потребують естетичні або інші причини, тим паче на літо рекомендують саме їх, оскільки вони значно легші та мають кращі показники теплопровідності.