Будівельні матеріали м.Ніжин
Україна і світ

Пересадка нирок від посмертного донора в Києві, шанс на життя отримали хлопчики 11 і 16 років

Фахівці Національної дитячої спеціалізованої лікарні Охматдит провели успішну трансплантацію двом хлопчикам 11 і 16 років. Органи було взято від посмертного донора. Про це на своїй сторінці у Facebook розповіли співробітники клініки.

Жив у лікарні понад рік

– 11-річний Альоша з Харківської області пройшов важкий шлях боротьби з вродженою вадою розвитку сечовидільної системи – хронічною хворобою нирок, – ідеться в повідомленні.

За словами медиків, дитині чотири рази випадала можливість трансплантації нирки, але через її імунну систему та антитіла, які виробляв організм, усі ці варіанти не підходили.

Як потенційного донора розглядали і бабусю хлопчика, але в нього виникла імунологічна несумісність. Це означало, що ця нирка не приживеться.

У підсумку дитина жила в лікарні понад рік і проходила процедуру гемодіалізу.

Хто став донором

Як повідомляється, донором для дитини став молодий чоловік з Одеської області. Він потрапив в аварію, внаслідок якої загинув. Але завдяки його дружині, яка дала згоду на вилучення органів для донорства, фахівці Охматдиту змогли провести трансплантацію нирок і врятувати два життя.

Посмертна трансплантація

– Трупна трансплантація завжди екстремальна, тому що в нас дуже короткий термін від часу вилучення органу до пересадки, – пояснює хірург-трансплантолог Охматдиту Олег Годик.

За словами медика, для цього фахівці клініки виїхали опівночі. Завдяки поліції, шлях майже в 500 км вони подолали максимально швидко. За цей час хлопців підготували до трансплантації.

Другим хлопцем став 16-річний пацієнт, який також отримав шанс на нове життя завдяки проведеній трансплантації.

Співробітники Охматдиту висловили щиру подяку родині загиблого за їхній дозвіл на донорство органів, а також усім, хто став причетним до порятунку дітей.

Джерело: НДСЛ Охматдит

Хочете отримувати цікаві новини найпершими? Підписуйтесь на наш Telegram

Якщо ви побачили помилку в тексті, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Cntrl + Entr.

Джерело ФАКТИ. ICTV
2024-05-23 13:11:42